fbpx
Wiadomości

Brześć Kujawski ma już swoją „Senioritę” – otwarcie Klubu Seniora [FOTO].

Pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę ma czas, aby rozwijać swoje działania, realizować marzenia i chowane do szuflady pomysły. Dziś słowo „Senior” brzmi dumnie. Osoby 60+ to często pomysłodawcy działań.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych i aktywnych, które chcą rozwijać własne zainteresowania i pasje, gmina Brześć Kujawski przystąpiła do projektu „Senior +”  realizowanego  w ramach programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. W ramach projektu, w budynku zlokalizowanym przy ul. Krakowskiej 14, utworzony został Klub Seniora „Seniorita”.

Ogólnodostępne pomieszczenie o powierzchni 180 m2, wyposażone zostało w stoły, krzesła, kanapę i fotele, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do Internetu. Przygotowana przestrzeń jest miejscem spotkań przeznaczonym do wspólnego, aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dziś świętujemy wyjątkowe wydarzenie, stworzyliśmy miejsce z pasją, miejsce, które będzie realizować potrzeby seniorówAnna Kozicka – dyrektor Bibliotek Publicznej w Brześciu Kujawskim.

Do życzeń, żeby to wyjątkowe miejsce jakim jest Klub Seniora służyło integracji mieszkańców dołączyli się: burmistrz Brześcia Kujawskiego – Tomasz Chymkowski, przewodniczący RM – Piotr Stanny, proboszcz – Ireneusz Juszczyński, Dyrektor BCK – Agata Kubajka.

Dla gości zaśpiewał Zespół „Spod Strzechy”, oficjalne otwarcie Klubu miało miejsce w dniu 10 września br.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji