fbpx
Wiadomości

Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego

W dniach 25-26 września, już po raz 44-ty gościć będziemy w naszym mieście znakomitych polskich żeglarzy, uczestników czterdziestej czwartej edycji regat „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2021 – Memoriał Benedykta Michewicza”.

Zawody te, zgodnie z tytułem, mają za zadanie wyłonić najszybszy jacht (i sternika) na wodach Jeziora Włocławskiego. Na starcie zobaczymy jachty w klasach T-1, T-2, T-3 i OPEN Jednokadłubowe. Swój udział zapowiedzieli czołowi żeglarze kraju, w tym  m.in.  Piotr Tarnacki, dziewięciokrotny Mistrz Świata w klasie MICRO, który tym razem wystartuje w klasie OPEN J-K. Zawody zaliczane są do grona jednych z najtrudniejszych regat śródlądowych, głównie z uwagi na specyficzną topografię linii brzegowej warunki z prawym, wysokim brzegiem i lewym płaskim absolutnie odkrytym, co powoduje że podczas zmagań wiatr potrafi być bardzo psotny.  A niejednokrotnie przekonali się tu przed laty bardzo utytułowani żeglarze łamiąc maszty lub płetwy sterowe. O wielu podartych żaglach już nie wspominając. A prognozy na regatowy weekend zapowiadają na sobotę 12-13 węzłów i 25 węzłów w porywach a niestety w niedzielę już całkiem bardzo lajtowo. Zakończenie zawodów przewidziane jest ok. godz. 15:00/16:00 w niedzielę.

Sponsorem Głównym imprezy, jest od lat wspierająca nie tylko włocławskie żeglarstwo, obchodząca w tym roku 55 lecie, firma ANWIL S.A. z grupy kapitałowej ORLEN S.A., a dodatkowo organizację regat wspierają firmy: KLEiB, INSTAL-PROJEKT, RADPAK, MAJSTER DEVELOPMENT, Zakład Budowalny Jan Góreczny i MAT-POŻ ze Rzgowa.

Portem regat będzie Marina Zarzeczewo – siedziba organizatora zawodów, stowarzyszenia YACHT CLUB ANWIL.

Otwarcie regat odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 10:00, a start do pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 11:30. Zmagania na wodzie będzie można obejrzeć z terenu przystani OSiR przy ulicy Płockiej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji