fbpx
Wiadomości

Biskup Mering: Dla nas krzyż jest symbolem zwycięstwa, innej drogi nie ma. „Polska pod Krzyżem” w Kruszynie 14 września.

14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisku w Kruszynie odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”, w której uczestniczyć będzie kilkadziesiąt tysięcy wiernych z całej Polski. Organizatorami  wydarzenia są Diecezja Włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta.

Spotkanie na lotnisku w Kruszynie ma charakter pokutno-ekspiacyjny, będzie je można śledzić dzięki transmisji live na stronie tvp.info oraz na vod.tvp.pl, a także od godz. 20:15 do 22:15 w programie TVP1.

 

Biskup Wiesław Mering: Trzeba być krótkowzrocznym, żeby nie zauważyć prób znieważenia krzyża, jego wyszydzania.Nie ma już wątpliwości, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną w Polsce i w świecie. Dla nas krzyż jest symbolem zwycięstwa, innej drogi nie ma. My chcemy bronić krzyża, chcemy zmieniać, dzięki zatrzymaniu się pod nim, nasze serca, obyczaje, relację z Bogiem i ludźmi. Chcemy to robić we Włocławku, otwarci na cały nasz kraj. 

Program wydarzenia „Polska pod Krzyżem” :
8.00 Wymarsz sprzed kościoła św. Maksymiliana we Włocławku (ul. Zbiegniewskiej) – dla chętnych pragnących udać się pieszo na lotnisko w Kruszynie;
9.00  Przyjmowanie pielgrzymów na placu;
10.45 Zawiązanie wspólnoty;
11.00 Różaniec: tajemnice bolesne;
11.30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz;
13.00 Przerwa na posiłek;
15.00 Msza Święta pod przewodnictwem i z homilią biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, poprzedzona uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego;
17.30  Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo (wersja audio) oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek
18.30  Przerwa;
20.00 Droga Krzyżowa;
22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (dla chętnych);
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)

Uruchomione będą dodatkowe autobusy MPK (oznaczenie “LOTNISKO”), kursujące co 20 minut na trasie: Dworzec PKS/PKP – Plac Wolności – lotnisko (pętla) od godz. 6.20 (14.09) do godz. 2.05 (15.09); szczegółowe informacje: https://mpk.com.pl/wydarzenie-polska-pod-krzyzem/

Organizatorzy zwracają się do wiernych, którzy będą uczestniczyć w modlitwie, by zabrali ze sobą ciepłe i wygodne ubrania.Wokół lotniska przygotowane będą płatne prywatne parkingi: dla autokarów – 50 zł (odległość do 500 m od miejsca wydarzenia), dla samochodów osobowych – 20 zł (odległość do 1,5 km od miejsca wydarzenia).

Na miejscu dostępne będą ciepłe i zimne napoje (w cenie 5 zł) oraz posiłki (w cenie 10 zł). Posiłki ciepłe będą też wydawane w trakcie nocnego czuwania.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji