fbpx
Testowy baner
Lifestyle

Biedronka dołącza do puli sklepów otwartych w niedziele niehandlowe.

Od wprowadzenia niedziel niehandlowych minęło już 3 lata, lecz wszystko wskazuje na to, że staną się one czystą fikcją za sprawą kilku luk prawnych, które coraz chętniej są wykorzystywane przez większe sklepy w Polsce.

Ciężko ukryć, że na niedzielnym zakazie handlu mogą zyskać jedynie małe sklepy, w których to właściciel może stanąć za kasą lub też sieci takie jak Abc czy Żabka, którym udało się obejść zakaz z racji pełnienia funkcji „Placówki Pocztowej”.

Przez dużą ilość wyjątków w ustawie co druga osoba zatrudnionych w handlu pracuje pomimo zakazu. Warto również wspomnieć, że według badań przeprowadzonych przez Haves Media w 2020 roku. Blisko połowa respondentów była za zniesieniem zakazu handlu w niedziele, a za zakazem zaledwie 38%.

Nie jest więc zaskakujące porozumienie Biedronki z Pocztą Polską, na dzień dzisiejszy jest to jedynie rozwiązanie testowe, które pojawia się w wybranych placówkach pod szyldem uśmiechniętej biedronki od lipca bieżącego roku ale kto wie czy w ciągu kilku miesięcy taka praktyka nie stanie się standardem.

Pomysł otwarcia dyskontu w niedzielę nie patrzą zbyt dobrze pracownicy. Ruszyło wiele petycji przeciwko podpisania umowy marketu z Pocztą Polską. Zauważmy, że to kolejne dni, gdzie pracownicy muszą przyjść do Biedronki i w ciągu całego tygodnia nie mają ani jednego dnia wolnego.

Polecamy

1 komentarz

  1. Jest grupa pracowników, którzy bardzo chętnie będą pracować w niedzielę. Z jednej strony stawka godzinowa jest wyższa z drugiej strony młodzi ludzie wola w niedzielę dorobić. Dlaczego nikt nie spyta się o pracę w niedzielę pracowników kin, gastronomii, transportu zbiorowego, miejsc rozrywki.
    Osobiście gdyby była opcja pracy tylko w niedzielę za podwyzszona stawkę godzinową chętnie przyjmę. W tygodniu mogę pracować na etacie a w niedzielę dorobię.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: