Będziemy reagować na każde zgłoszenie, które wpłynie do nas- zapewnia rzecznik Straży Miejskiej.

Autor: Kinga Maślanka / 7 listopada 2019 / Wiadomości

Będziemy reagować na każde zgłoszenie, które wpłynie do nas- zapewnia rzecznik Straży Miejskiej.

Wzorem lat ubiegłych Straż Miejska w porozumieniu i we współpracy z innymi jednostkami samorządu oraz organizacjami zajmującymi się udzielaniem pomocy osobom bezdomnym, podjęła działania w zakresie swoich uprawnień i kompetencji. 

Strażnicy miejscy wytypowali 9 nieruchomości, które mogą być w okresie jesienno-zimowym wykorzystywane do pobytu i zamieszkiwania przez osoby bezdomne.Przeprowadzili również rozmowy z zarządcami ogrodów działkowych, uzyskując informacje na temat sytuacji socjalno-bytowej osób i rodzin, które na stałe zamieszkują w tych miejscach.

Strażnicy miejscy podczas codziennych odpraw oprócz zwyczajowo przydzielanych do realizacji interwencji i zadań, otrzymują polecenia skontrolowania miejsc przebywania osób bezdomnych w podległych im sektorach i rejonach.

Dariusz Rębiałkowski rzecznik SM: Będziemy reagować na każde zgłoszenie, które wpłynie do dyżurnego Straży Miejskiej na alarmowy numer telefonu 986. Nasze działania nie sprowadzają się tylko do samej kontroli przebywania osób bezdomnych ale również do informowania, zachęcania i namawiania o możliwości skorzystania ze schronisk dla osób bezdomnych oraz ogrzewalni, a w przypadku wyrażenia zgody, przewożenia do tych miejsc.

W przypadkach stwarzających realne zagrożenie dla życia i zdrowia strażnicy będą wzywali na miejsce pogotowie ratunkowe.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)