fbpx
Wiadomości

Będzie rondo im. Bartłomieja Kołodzieja .18 radnych poparło wniosek.

Będzie rondo im.Bartłomieja Kołodzieja u zbiegu ulic Kapitulnej i Obwodowej. Wniosek o nadanie nazwy złożyło Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział we Włocławku.

Zespół Opiniodawczo -Doradczy powołany przez prezydenta miasta do spraw nazewnictwa ulic, placów publicznych i innych obiektów, pozytywnie zaopiniował wniosek, który podczas wtorkowej sesji 18 radnych poparło, 4 wstrzymało się od głosu i 1 radny był przeciw.

Bartłomiej Kołodziej zmarł 11 października 2011 roku. W pierwszych częściowo wolnych wyborach parlamentarnych został senatorem . Sprawował również mandat posła pierwszej kadencji. Był również radnym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego i radnym Rady Miasta Włocławek, a także wykładowcą akademickim. Otrzymał min. takie odznaczenia jak, Medal za Zasługi dla Diecezji Włocławskiej czy Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z zawodu był architektem.

Nadanie nazwy dla ronda nie pociągnie za sobą żadnych kosztów, mieszkańcy Włocławka nie będą musieli wymieniać dowodów osobistych czy innych dokumentów , ponieważ przy rondzie nie znajdują się żadne budynki.

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji