fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Barwne upominki w ramach akcji „Wyprawka dla Pierwszaka” otrzymali uczniowie gminy Brześć Kujawski.

Tradycją stało się już, że w szkołach na terenie gminy Brześć Kujawski uroczyste ślubowania uczniów klas pierwszych zostają wzbogacone o przekazanie barwnych upominków dzieciom, rozpoczynającym przygodę z edukacją.

Wszystko w ramach akcji „Wyprawka dla Pierwszaka”, organizowanej w partnerstwie Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim i firmy LPP.

Rozpoczęcie przygody ze szkołą to niezwykle emocjonujący okres w życiu każdego dziecka i jego najbliższych. Wraz z pierwszym dzwonkiem kilkulatek wkracza w świat nowych doświadczeń  i obowiązków.By uczynić ten czas przyjemniejszym, Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim oraz firma LPP, po raz trzeci wspólnie zorganizowali akcję „Wyprawka dla pierwszaka”, w ramach której każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał w prezencie zestaw, w którym znalazły się m.in. kubek, worek, bidon i długopis. Kolorowy zestaw trafił do 98 pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w szkołach na terenie gminy Brześć Kujawski.

Cieszymy się, że już po raz trzeci wspieramy akcję „Wyprawka dla Pierwszaka”. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego jest bez wątpienia wyjątkowe, bo odbywa się w czasach pandemii. Minione i zbliżające się miesiące to spore wyzwanie dla edukacji. Narzucają najmłodszym nowy charakter przygody z nauką. Pomimo niepewności najbliższych tygodni czy miesięcy, wierzymy, że drobne upominki wywołają uśmiech na twarzach dzieci i niezależnie od wszystkiego, będą symbolem wieloletniej tradycji przypominającej o rozpoczęciu nowego etapu kształcenia. Jako lokalny inwestor i dobry sąsiad dopingujemy nie tylko pierwszaków, ale również wszystkich uczniów z Brześcia w nowym roku szkolnym – Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP.

Tegoroczna, trzecia już edycja „Wyprawki dla Pierwszaka” – z racji obecnej sytuacji epidemicznej, przybrała szczególny charakter. Pragnę złożyć wyrazy najwyższego uznania i z całego serca podziękować firmie LPP za wsparcie i pamięć o naszej lokalnej społeczności w czasie, gdy sama musi mierzyć się z nowymi, trudnymi wyzwaniami. Wszystkim pierwszakom życzę samych sukcesów w nauce, zawiązania wielu wspaniałych przyjaźni oraz tylko dobrych wspomnień – burmistrz Tomasz Chymkowski.

Uroczyste przekazanie upominków nastąpiło podczas Ślubowania klas 1, które w dniach 13-14 października odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1, Zespole Szkół nr 2, Szkole Podstawowej w Wieńcu oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kąkowej Woli. Pod koniec października ślubowanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Brzeziu.

Foto: UM Brześć Kujawski

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji