fbpx
Region Wiadomości

Autostrada A1 pomiędzy Włocławkiem i Toruniem będzie rozbudowana!

Program inwestycji mający na celu poszerzenie autostrady A1 na odcinku od węzła Włocławek Północ do węzła Toruń Południe został zatwierdzony przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Będzie to jedna z kolejnych inwestycji do realizacji w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.

Wiele odcinków obecnie istniejącej sieci dróg szybkiego ruchu wyczerpało lub w najbliższym czasie wyczerpie możliwości sprawnego przenoszenia rosnących z roku na rok potoków ruchu. Jest tak także w przypadku autostrady A1. Dlatego reagujemy z wyprzedzeniem i rozpoczynamy prace przygotowawcze związane z dobudowaniem trzeciego pasa na obu jezdniach A1 pomiędzy Włocławkiem, a Toruniem – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Autostrada A1 otrzyma jeden dodatkowy pas z każdej strony o szerokości 3,75 m. Dodatkowe pasy będą wybudowane na odcinku niespełna 35 km.

Rozbudowa autostrady A1 ma na celu zwiększyć przepustowość, skrócić czas przejazdu, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa oraz efektywnie rozprowadzić zwiększony ruch drogowy powstały na trasach dojazdowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Prace przygotowawcze na, które składa się pełna analiza, prognoza ruchu, a także analiza przekroju zaplanowane są na lata 2022-2026. Prace przygotowawcze to koszt ok. 2,4 mln zł.

Pełna informacja na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

fot. Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji