fbpx
Wiadomości

Areszt za usiłowanie zabójstwa.

3 lipca funkcjonariusze z Włocławka zatrzymali 44 – letniego mieszkańca miasta, który przy użyciu noża zranił kobietę w rękę. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, natomiast sąd na wniosek śledczych zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

W minioną środę (03.07.19) po godzinie 12.00 policjanci otrzymali wezwanie, że w jednym z mieszkań przy ulicy Brackiej we Włocławku miało dojść do awantury pomiędzy kobietą i mężczyzną. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Pokrzywdzona z raną ręki od ciosu nożem po udzieleniu pierwszej pomocy przez funkcjonariusza trafiła do szpitala. Natomiast mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Zatrzymany 44-letni mieszkaniec Włocławka był nietrzeźwe, miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie i został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału mundurowi w czwartek (04.07.19) doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.5 lipca  na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Najbliższe trzy miesiące 44-latek spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa ustawodawca przewidział karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji