fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Areszt dla 58-latka za usiłowanie zabójstwa policjanta.

Włocławscy policjanci zatrzymali 58-latka, który podczas interwencji zaatakował mundurowych nożem, a jednego z nich próbował ugodzić w klatkę piersiową. Na szczęście kamizelka taktyczna i notes uniemożliwiły wbicie ostrza, a sprawca został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące usiłowanie zabójstwa i czynnej napaść na funkcjonariuszy, za które może mu grozić do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywocia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i najbliższe trzy miesiące spędzi on za kratkami.

W środę (03.02.2021) po godzinie 17.00 patrol został skierowany na interwencję do jednego z domów w gminie Izbica Kujawska. Powodem miały być nieporozumienia rodzinne. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu ustalili, że mężczyzna, który zgłaszał interwencję jest poszukiwany do odbycia kary 4-miesięcy w zakładzie karnym.

Gdy  próbowali go zatrzymać,  ten stał się agresywny i chwycił za leżący na stole nóż. Wymachując nim w kierunku funkcjonariuszy krzyczał, że on na pewno nie pójdzie z mundurowymi i mają go zostawić w spokoju. W pewnym momencie agresor cofając się wszedł na parapet, gdzie po otworzeniu okna wyskoczył z parterowego budynku na zewnątrz. Policjanci ruszyli za nim i gdy mężczyzna upadł  na ziemię podczas próby obezwładnienia sprawca zadał cios nożem w stronę klatki piersiowej interweniującego policjanta. Ostrze przebiło kamizelkę taktyczną zatrzymując się na notesie. Policjant  nie odniósł żadnych obrażeń, a sprawca po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Izbica Kujawska był trzeźwyinformuje KMP Włocławek

5 lutego 2021 roku, po zebraniu materiału dowodowego zatrzymany trafił do prokuratury w Radziejowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich związany był z usiłowaniem zabójstwa interweniującego policjanta, natomiast drugi wymuszenia na odstąpieniu przez mundurowych od podjętych czynności. Za takie zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych może podejrzanemu grozić do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywocia.

Jeszcze tego samego dnia na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec 58-latka tymczasowy areszt i najbliższe 3-miesiące zatrzymany spędzi za kratkami.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji