fbpx
Testowy baner
Wiadomości

ANWIL sponsorem Mistrzostw Polski U18 w lekkiej atletyce

PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce do lat 18. są kolejną, dużą sportową imprezą, która odbywa się we Włocławku przy wsparciu finansowym spółki z Grupy ORLEN. Młodzi zawodnicy będą rywalizować o medale od 28 do 30 lipca.

Przed rokiem ANWIL był sponsorem strategicznym 96. PZLA Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które zgromadziły na Stadionie Miejskim krajowych reprezentantów w tej dyscyplinie. Tym razem, na tym samym obiekcie sportowym, będzie rywalizowała grupa polskich sportowców aspirująca już wkrótce do startów wśród seniorów. W ciągu trzech dni Mistrzostw we Włocławku wystąpi około tysiąc zawodników, a do rozdania jest ponad 100 medali

ANWIL jest sponsorem najważniejszych sportowych imprez we Włocławku, które budzą zainteresowanie lokalnej społeczności. Poza odbywającymi się w ostatnich latach w różnych kategoriach wiekowych Mistrzostwami Polski, cykliczne wsparcie spółki mają: ANWIL Półmaraton Włocławek, Bieg Kujawiaka czy Bieg Tropem Wilczym.

ANWIL jest mecenasem sportu, bardzo zaangażowanym we wspieranie organizacji wydarzeń we Włocławku. Przed nami kolejna lekkoatletyczna impreza rangi Mistrzostw Polski, tym razem dla juniorów. Promowanie sportu i idei rywalizacji w duchu fair play wśród młodych ludzi to nasz obowiązek nie tylko w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, ale także w trosce o zdrowy rozwój i dbałość o kondycję fizyczną osób wkraczających w dorosłość. Przy okazji tego wydarzenia podkreślamy także nasze długofalowe wsparcie w promowaniu lekkiej atletyki, by wzbudzić nią
zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży
– powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Spółka wraz z włocławskim Lekkoatletycznym Klubem Sportowym Vectra realizuje unikalny program sponsoringowy „ANWIL dla Olimpijczyków Jutra – Razem do Paryża”. Jego celem jest wspieranie obecnych juniorów osiągających już znakomite wyniki i przygotowanie ich do roli reprezentantów Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu w 2024 roku. Jedną z zawodniczek klubu jest Klaudia Kazimierska, która dzięki osiąganym dotychczas wynikom zapracowała sobie na indywidualny kontrakt sponsorski z ANWILEM. Pozwala jej to na trenowanie w tych samych warunkach, z których korzystają najlepsi polscy lekkoatleci, np. podczas zagranicznych przygotowań.

Wsparcie przez ANWIL sportu dziecięcego i młodzieżowego nie ogranicza się tylko do lekkoatletyki. Dzięki spółce z Grupy ORLEN z bezpłatnych zajęć prowadzonych przez profesjonalnych trenerów i opiekunów mogą skorzystać młodzi mieszkańcy Włocławka biorąc udział w organizowanych przez Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej czy WKB „Start” regularnych treningach.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji