fbpx
Testowy baner
Wiadomości

ANWIL sponsorem jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń lekkoatletycznych w Polsce.

2. Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 19 sierpnia na bydgoskim Stadionie Miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka, zwanym popularnie „Zawiszą”. Włocławska spółka z Grupy ORLEN – ANWIL S.A. będzie Sponsorem Głównym wydarzenia.Miting jest zaliczany do serii światowych zawodów z cyklu World Athletics Continental Tour, a także European Athletics Permit Meeting. Udział w nim zapowiadają największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki, medaliści Halowych Mistrzostw Europy z Glasgow oraz Mistrzostw Świata w Doha. Memoriał cieszy się ogromnym zainteresowaniem również wśród światowej sławy zagranicznych lekkoatletów, co potwierdziła jego pierwsza edycja.

Jesteśmy dumni z tego, że dzięki wspieranym przez nas wydarzeniom lekkoatletycznym, włączamy się w promocję naszego regionu – nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Głęboko wierzę, że połączenie biznesu i sportu jest naprawdę ważne. W gruncie rzeczy, sport i biznes są do siebie bardzo podobne – w obu obszarach potrzebna jest determinacja, pasja i chęć pokonywania własnych słabości. Wszystkim sportowcom, przygotowującym się do udziału w tych zawodach, już teraz życzę mnóstwa pozytywnej, sportowej adrenaliny i życiowych rekordówmówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Podczas wydarzenia lekkoatleci rywalizować będą w następujących konkurencjach: Kobiety – 100 m, 400 m, 800 m, 100 m ppł., skok wzwyż; Mężczyźni – 400 m, 800 m, 1500 m, 110 m ppł., pchnięcie kulą, skok o tyczce.

ANWIL od dawna jest zaangażowany w rozwój lekkoatletyki w regionie. W sierpniu 2019 r. w Bydgoszczy, na tym samym stadionie, odbyły się VIII Drużynowe Mistrzostwa Europy, których Krajowym Sponsorem Głównym była właśnie włocławska spółka z Grupy ORLEN.

Podczas tej imprezy Polska drużyna zajęła – po raz pierwszy w historii – I miejsce. Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki podczas 11. edycji Gali Lauru Królowej Sportu, która odbyła się 23 listopada 2019 r., przyznał Tytuł Sponsora Roku właśnie ANWILOWI i PKN
ORLEN, a lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy uznano wtedy za imprezę roku.

Memoriał im. Ireny Szewińskiej jest uhonorowaniem tej najlepszej lekkoatletki w historii polskiego sportu, która specjalizowała się w biegach sprinterskich oraz skoku w dal. To siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni olimpijska, pięciokrotna złota medalista mistrzostw Europy oraz dwukrotna halowa mistrzyni Europy. Dziesięć razy biła rekord świata, na trzech różnych dystansach. Jest odznaczona Orderem Orła Białego, a przez ekspertów uznawana jest za jedną z najwybitniejszych postaci światowej lekkoatletyki.

Foto: Paweł Skraba

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji