fbpx
Wiadomości

ANWIL przekazał 300 tysięcy złotych włocławskiemu szpitalowi.

ANWIL jako firma odpowiedzialna społecznie i dobry sąsiad aktywnie wspiera szpital we Włocławku w walce z koronawirusem. Pieniądze przekazane przez spółkę zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup najpotrzebniejszych artykułów do jednorazowego użytku, zabezpieczających lekarzy i pielęgniarki przed zakażeniem.

Pomoc finansową od spółki ANWIL S.A. otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Przeznaczy ją głównie na zakup maseczek, pościeli jednorazowych, gogli, kombinezonów, rękawiczek, fartuchów operacyjnych, a także środków do dezynfekcji.

Chcemy okazać naszą solidarność i wsparcie pracownikom służby zdrowia, którzy z wielką determinacją walczą o życie i zdrowie mieszkańców regionu. Epidemia koronawirusa sprawiła, że potrzeby szpitala są znacznie większe niż do tej pory. Nasza finansowa pomoc pozwoli zabezpieczyć codzienną trudną pracę lekarzy i pielęgniarek oddziałów włocławskiej placówkimówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Część kwoty przekazanej bezpośrednio przez spółkę, a także za pośrednictwem Fundacji ORLEN, zostanie przeznaczona na zakup sprzętu również dla oddziału chirurgii naczyniowej szpitala we Włocławku.

ANWIL konsekwentnie angażuje się w pomoc lokalnej służbie zdrowia. Pod koniec ubiegłego tygodnia spółka udostępniła samochód szpitalowi w Grudziądzu, który jest jednym z 19 jednoimiennych zakaźnych szpitali w Polsce. Auto jest wykorzystywane m.in. do przewożenia próbek do badań.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji