fbpx
Wiadomości

Anwil na tropie naukowych talentów


Włocławski ANWIL za sprawą swojej korporacyjnej fundacji konsekwentnie wspiera rozwój młodego pokolenia. Organizowane przez nią programy pomagają młodzieży zgłębiać tajniki nauki, popularyzować ją, ale również ułatwiają start w dorosłe życie.
W ostatnich dniach Fundacja ANWIL wyłoniła zwycięzców aż 3 programów skierowanych do młodzieży, studentów, ale też samych szkół, organizacji pozarządowych, czy grup nieformalnych. Głównym zadaniem tych projektów jest wsparcie finansowe dzieci oraz młodzieży z Włocławka i okolic, tak aby mieli oni środki potrzebne do poszerzania swojej wiedzy.

W szóstej edycji programu edukacyjnego pn. „Uczę się z ANWILEM” wyłoniono 15 projektów, których autorzy postawili sobie za cel popularyzację nauk ścisłych wśród uczniów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod. Na realizację projektu Fundacja ANWIL przekazała kwotę blisko 140 tysięcy złotych. Drugim ze zrealizowanych w tym roku projektów Fundacji ANWIL, który ma na celu wsparcie młodych osób w zakresie edukacji, jest projekt „Młodzi z ANWILEM”. Organizacja przyznała cztery stypendia dla wybitnych studentów, wyróżniających się nie tylko wynikami w nauce, ale także ponadprzeciętnym zaangażowaniem w sprawy społeczne i naukowe. Wśród laureatów znaleźli się studenci z Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendyści otrzymają 700 zł brutto miesięcznie. Tę kwotę mogą wykorzystać na pokrycie kosztów związanych z rozwijaniem swoich uzdolnień i zainteresowań.

Z kolei stypendia w ramach projektu „Primi inter pares”, trafiły do najzdolniejszych uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i okolic. Fundacja ANWIL spośród 110 kandydatów wybrała 40 stypendystów i przyznała wsparcie na łączną kwotę 110 tysięcy złotych. Oprócz wyników w nauce pod uwagę brany był również
udział w konkursach i olimpiadach. Najlepsi z najlepszych mogą liczyć na miesięczne stypendia przez cały rok szkolny 2021/2022.

Wsparcie biznesu na rzecz mieszkańców Włocławka ma niebagatelne znacznie w działaniach spółki na rzecz lokalnej społeczności, a oferowane przez Fundację ANWIL programy cieszą się dużym zainteresowaniem przyszłych beneficjentów.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji