fbpx
Testowy baner
Wiadomości

ANWIL i KKW z nową umową sponsoringową na trzy lata

Umowa sponsoringowa z włocławskim klubem koszykówki przewiduje zwiększenie finansowania, ale zakłada zależność przekazywanych przez sponsora środków od poszczególnych wyników sportowych osiąganych przez Anwil Włocławek. To oznacza, że będzie liczył się każdy mecz w sezonie.

ANWIL, jako sponsor strategiczny, wspiera klub od 1997 roku. Zawsze u podstaw podejmowanych decyzji sponsoringowych było zapewnienie mu jak najlepszych warunków do prowadzenia sportowej działalności. Obie strony w drodze negocjacji podjęły decyzję o przedłużeniu współpracy – nowo podpisana umowa obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Podpisany dokument zmienia filozofię finansowania klubu. Ma on zapewnioną podstawę budżetu potrzebnego do stabilnego funkcjonowania. Natomiast największe środki od sponsora są do pozyskania poprzez wyniki sportowe. Mówiąc wprost, liczy się każde zwycięstwo na parkiecie. Motywacja jest w sporcie niezwykle ważna, dlatego zadbaliśmy, by nie zabrakło jej w drodze po sukcesy, na które czekają kibice i sponsor strategiczny. Każdy kolejny, ale wygrany mecz, przybliży klub do zwiększenia finansowania sportowej spółki w porównaniu z umowami sponsoringowymi zawieranymi do tej pory – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Warto przypomnieć, że w ostatnim, trudnym dla KKW okresie, ANWIL nieprzerwanie wspierał klub, a wcześniej – pomimo zawieszenia rozgrywek sportowych – realizował swoje zobowiązania sponsora strategicznego. ANWIL zadbał także o kibiców, dając im możliwość śledzenia meczów w przekazie online z Hali Mistrzów, gdy ta ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, była dla fanów Anwilu Włocławek zamknięta.

Umowa sponsoringowa gwarantuje pewność bytu i komfort w codziennym zarządzaniu klubem, do zespołu zaś należy rywalizacja i walka o ligowe punkty, a co za tym idzie premie za zwycięstwa. Zgodnie z założeniem podpisanego dokumentu, to właśnie na wynikach ma być budowany sportowy i finansowy sukces klubu.

ANWIL Włocławek to sportowa wizytówka miasta skupiająca wokół siebie wiele pokoleń mieszkańców. Kolejna umowa sponsoringowa jest dowodem społecznej odpowiedzialności biznesu, którą ANWIL S.A. doskonale rozumie i konsekwentnie realizuje w ten sposób oczekiwania i potrzeby lokalnej społeczności.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji