fbpx
Galerie

ANTAŁEK 2019-XVIII Integracyjne Regaty Żeglarskie [FOTO].

24 sierpnia br. przy wsparciu samorządu Miasta Włocławka jako sponsora – odbyły się w Marinie Zarzeczewo XVIII-te Integracyjne Regaty Żeglarskie ANTAŁEK 2019. Tym razem, na starcie oprócz żeglarzy włocławskich, gościliśmy załogę z Łodzi. Regaty otworzył Komandor YACHT CLUB ANWIL Wojciech Warecki, Sędzią Głównym był Waldemar Kowalski.

Tradycja organizacji tych regat i ich integracyjna rola spowodowały, że impreza ma swoich stałych uczestników jak i nie małą rzeszę kibiców. Niestety i tym razem tegoroczna edycja zbiegła się w czasie z wieloma – nie tylko – rodzinnymi zajęciami naszych żeglarzy, dlatego też na linii startu zameldowało się tylko 17  jachtów, a jak pokazują statystyki, i tak niewiele odbiegało to od tegorocznej średniej krajowej, ilości startujących załóg w śródlądowych regatach.

Piękna słoneczna pogoda, z reguły nie jest zbyt wietrzna co i tym razem miało miejsce. Ale akurat sobotnia była na tyle przyjazna, że bez problemu udało się zrealizować założone cele. I tym razem załogi wystartowały z linii u wejścia do Zatoki Zarzeczewo. Trasa ustawiona na naszym akwenie dawała duże możliwości obserwacji zmagań przebywającym na terenie miejskiej przystani OSiR. Mimo nie najlepszych warunków wiatrowych nic nie zakłóciło wspaniałej rywalizacji i dzięki temu była to wyśmienita żeglarska zabawa. Cała stawka w komplecie dotarła do mety. Choć na siedemnaście startujących załóg, pięć nie zmieściło się w wyznaczonym przez Instrukcję Żeglugi czasie.

Zwyciężyła załoga jachtu „ KRÓL LEW” – sternik Kamil UBYSZ, który w tym roku po raz pierwszy brał w zawodach jako prowadzący jacht. Drugie miejsce zajął Marian PRZYBLIŃSKI na jachcie „CZARODZIEJKA” a trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy Marcinowi KOZŁOWSKIEMU na jachcie „470”.  „Czerwoną Latarnią” w tym roku była załoga jachtu Sasanka „BULINA” – sternik Antoni KOLANOWSKI i to on oraz zwycięzca regat fundować będą dla wszystkich tradycyjny antałek wina w roku następnym. W tym roku wyróżniono za debiut w regatach załogę jachtu „Bo Tak” z Łodzi.

Słoneczna pogoda zgromadziła liczne grono kibiców i obserwatorów żeglarskich zmagań. Poregatowa biesiada, przy degustacji „zawartości” antałka i kiełbaskach z grilla dopełniła ideę integracji środowiska.

Zwieńczeniem regatowego, sobotniego popołudnia w Marinie Zarzeczewo było Muzyczne Spotkanie z zespołem „CRISTAL BAND”, który tradycyjnie wystąpił w formule dancingowej.  Na scenie z muzykami CRISTAL BAND’u wystąpili gościnnie: Stanisław MARSZAŁEK „ERYK” (gitarzysta, jeden z założycieli kultowego zespołu rockowego z przełomu lat 60/70 o nazwie „42 Grupa Biednych”), Grzegorz TOMASZEWSKI „KOŃ” ( jeden z byłych perkusistów zespołu „42 Grupa Biednych,” później znany z występów z włocławskim zespołem „RUBINY”) oraz Marian NOWAK (basista z bardzo prestiżowego zespołu big-bitowego końcówki lat 60-tych „NASTĘPNI” ). Tu wypada dodać, że w składzie zespołu CRISTAL BAND występują koledzy właśnie z tych zespołów: Ryszard RYCICKI – perkusista „NASTĘPNYCH” i Wojtek WARECKI  – perkusista „42 GRUPY BIEDNYCH”.

Żywa muzyka ma w naszym mieście sporo zwolenników i tego typu imprezy wspaniale wpisują się w to społeczne zapotrzebowanie. Bawiono się wspaniale do późnego wieczora.

Informacja prasowa YACHT CLUB ANWIL Stowarzyszenie

Foto: nadesłane

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji