fbpx
Wiadomości

Anna Gembicka: Zapewniam, że moje dotychczasowe działania będą kontynuowane, jako wiceminister na pewno nie zapomnę o naszym regionie.

Potrzebujemy zwłaszcza we Włocławku utworzenia nowych, dobrych jakościowo miejsc pracy,dzięki którym zwłaszcza młodzi ludzie nie będą stąd wyjeżdżać- mówiła podczas śniadania prasowego, Anna Gembicka wiceminister Inwestycji  i Rozwoju.

Anna Gembicka była sekretarzem premiera Mateusza Morawieckiego oraz społecznym pełnomocnikiem ds. zrównoważonego rozwoju, wojewody kujawsko- pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

W dniu 4 czerwca premier powołał Annę Gembicką na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji  i Rozwoju.

W miniony piątek ,wiceminister zaprosiła media na śniadanie prasowe, które odbyło się niedaleko Włocławka w Majątku Kaniewo. Anna Gembicka mówiła o swoich planach, a także zapewniła, że wszystkie jej dotychczasowe działania na polu pełnomocnika wojewody będą kontynuowane.

Anna Gembicka: Założyłam sobie wiele rzeczy do realizacji .Chciałabym też wszystkich zapewnić, iż moje dotychczasowe działania podejmowane jako pełnomocnik wojewody będą nadal kontynuowane i będę nad nimi  sprawować pieczę. Funkcję obejmie inna osoba ,ale będzie mogła liczyć na moje pełne wsparcie. Dla mnie zawsze bardzo ważne są sprawy naszego regionu. Takie projekty jak chociażby – Akadenia Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodych ludzi , których głosu chcielibyśmy wysłuchać i w miarę możliwości zrealizować ich pomysły. To również działania związane z przygotowaniem strategii dla naszego województwa, która mam nadzieję pozwoli na szybszy i lepszy rozwój regionu.

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju ,”działką” Anny Gembickiej będą min. sprawy związane z małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

Anna Gembicka: Przedsiębiorczość jest podstawą naszej gospodarki, by utrzymać dotychczasowy rozwój gospodarczy, bardzo ważne będzie wsparcie dla tego sektora. To oznacza czuwanie nad kwestiami legislacyjnymi, ale również bieżący kontakt z zrzeszeniami pracodawców i organizacjami pozarządowymi, które w pewien sposób zajmują się tematyką przedsiębiorczości.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji