fbpx
Tylko TU

Anna Gembicka: Praca posła, szczególnie jeśli patrzę na efekty – jest niezwykle satysfakcjonująca.

Poseł Anna Gembicka o zrealizowanych obietnicach wyborczych, spotkaniach z mieszkańcami , Kołach Gospodyń Wiejskich i stopniu wodnym w Siarzewie. 

Pani Poseł, już prawie rok odkąd objęła Pani mandat. Jaki to był czas?
– Był to niezwykle intensywny okres w moim życiu, a praca posła – szczególnie jeśli patrzę na efekty – jest niezwykle satysfakcjonująca. Odbyłam dotychczas ponad 320 spotkań z mieszkańcami, samorządowcami, a także innymi politykami i decydentami. Swoim patronatem objęłam 35 wydarzeń – festynów, koncertów, szkoleń i warsztatów. Moje biuro z kolei wystosowało 180 pism. 
Obserwując Pani działalność nie sposób także nie zauważyć, że spełnia Pani swoje obietnice.
– W trakcie kampanii wyborczej obiecałam, że będę się starać o dodatkowe środki na służbę zdrowia w regionie. I słowa dotrzymałam. Dzięki moim staraniom 300 000 złotych powędruje do Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku na zakup aparatu USG. Niedawno ponad 200 000 złotych trafiło do Szpitala w Rypinie, a 300 000 złotych do Szpitala w Golubiu Dobrzyniu. 
Jako wiceminister funduszy i polityki regionalnej odpowiada Pani za obszar związany z Kołami Gospodyń Wiejskich. W tym roku te organizacje po raz kolejny mogą otrzymać środki na swoją działalność.
– Dzięki nowelizacji ustawy, do 30 września wszystkie chętne Koła mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej. Pula wynosi aż 40 milionów złotych. Cieszę się, że mogę mieć swój wkład w ten program. Koła Gospodyń Wiejskich zmieniają polską wieś i są wspaniałymi narzędziami jej rozwoju.  
A jak wyglądają prace nad stopniem wodnym w  Siarzewie?
– 100 mln złotych zostanie przeznaczone na przygotowanie kompleksowego projektu zapory wodnej. To dla mnie ważne – wielokrotnie podejmowałam ten temat w rozmowach z Premierem Morawieckim, jestem również Przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Kaskadyzacji Dolnej Wisły. Dofinansowanie jest częścią planu wielkich inwestycji, które będą stymulować gospodarkę dotkniętą koronawirusem. Bez wątpienia wpłynie to także na rozwój naszego regionu. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji