fbpx
Wiadomości

Anna Gembicka jest skuteczna i dotrzymuje słowa- mówi wiceminister zdrowia.

23 sierpnia na Placu Grodzkim przy Centrum Handlowym Wzorcownia, wiceminister inwestycji i rozwoju, kandydatka na posła z okręgu nr 5, Anna Gembicka zbierała podpisy poparcia dla list PiS do Sejmu i Senatu. Annę Gembicką wspierał wiceminister zdrowia,Janusz Cieszyński. 

Zanim jednak wiceministrowie pojawili się tuż przed godziną 17.00 na Placu Grodzkim, odbyli wizyty w trzech szpitalach.

Minister Anna Gembicka: Wraz z panem ministrem odbyliśmy dziś wizyty w szpitalach we Włocławku, w Radziejowie i w Aleksandrowie Kujawskim. Rozmawialiśmy o karetkach, które już niedługo będą przekazane do tych placówek.Podczas spotkań dyskutowaliśmy również o innych możliwościach wsparcia dla tych szpitali. Dzięki temu będę mogła porozmawiać z panem premierem Mateuszem Morawieckim, aby przekazał dodatkowe środki z rezerwy ogólnej, którą dysponuje właśnie na potrzeby tych placówek. Staram się, jak najaktywniej zbierać różnego rodzaju postulaty, pomysły od mieszkańców, od różnych instytucji- tak, aby później przekuć je w działanie- pokazać skuteczność. Myślę, że jeszcze wiele takich działań zostanie we Włocławku przeprowadzonych.

Kampania dopiero się rozkręca, ale jak mówi kandydatka do Sejmu …

Anna Gembicka: Wkrótce zamierzam przedstawić swój program, swoje pomysły dla naszego regionu. Myślę, że będą one bardzo ciekawe i spotkają się z dużym zainteresowaniem. Nie chcę jeszcze na ten moment uchylać rąbka tajemnicy, ale już niedługo przekażę więcej informacji.

Dlaczego warto postawić na pozycję numer 6 na liście PiS, zapytaliśmy wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego ?

Minister Janusz Cieszyński: Myślę, że przede wszystkim dlatego, iż pani minister Anna Gembicka reprezentuje te wartości, które reprezentuje PiS. Przede wszystkim jest skuteczna i dotrzymuje słowa. Dzisiaj odwiedziliśmy kilka placówek ochrony zdrowia, gdzie rozmawialiśmy przede wszystkim o tym jak ruszyć z zakupem karetek, na które środki rząd przekazał właśnie do tych szpitali. To są karetki, w których wytypowaniu bezpośredni udział brała minister Anna Gembicka. Oprócz tego Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, czyli to co buduje polską gospodarkę, przedsiębiorczość, nowe miejsca pracy, nowe inwestycje z całego spectrum, także z ochrony zdrowia. To są rzeczy, które na pewno pomogą temu regionowi. Uważam, że minister Anna Gembicka będzie doskonałym reprezentantem Kujaw w Sejmie. Zachęcam każdego do głosowania na szóstkę na liście PiS.

Minister zdrowia zachęca, aby oddać głos na Annę Gembicką, a kandydatka zachęca Ochotniczą Straż Pożarną do składania wniosków o pomoc finansową.

Anna Gembicka: Straże Pożarne podobnie jak wcześniej Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski i otrzymać pomoc finansową na różnego rodzaju inicjatywy kulturalne, społeczne oraz z zakresu ratowania zdrowia, jak np. szkolenia z pierwszej pomocy. Bardzo się cieszę, że rząd przyjął ten program. OSP otrzymają wsparcie, ponieważ do tej pory bardzo często powyższe inicjatywy realizowane były z własnych środków.Ten program docenia pracę strażaków, ich poświęcenie dla naszych lokalnych społeczności.

Tekst i foto: Kinga Maślanka

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji