fbpx
Wiadomości

Amatorzy jazdy po alkoholu zatrzymani w gm. Izbica Kujawska.

Mundurowi z Posterunku Policji w Izbicy Kujawskiej zatrzymali na terenie swojej gminy dwóch amatorów jazdy po alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że jeden z nich kierował pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Obaj odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Funkcjonariusze pełniący na co dzień służbę na Posterunku Policji w Izbicy Kujawskiej zatrzymali 3 czerwca br. do kontroli ok. godz.14.00 na ul. Polnej motorower Honda. Od kierującego 41-latka wyczuli silną woń alkoholu.

Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 2 lat pozbawienia wolności- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Z kolei wieczorem na terenie gminy Izbica Kujawska policjanci skontrolowali peugeota przemieszczającego się przez m. Śmieły. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą mężczyzna miał w organizmie około 0,3 promila alkoholu, co oznacza, że prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

39-latek nie miał także prawa jazdy. Jak się okazało, mieszkaniec gm. Izbica Kujawska ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 5 lat pozbawienia wolności- st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji