fbpx
Wiadomości

Akcja „Prędkość” -posypały się mandaty.

23 października włocławscy policjanci  prowadzili działania policyjne pn.”Prędkość”. Posypały się mandaty za niestosowanie się do ograniczeń prędkości. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy na 3-miesiące za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.  

Podczas wczorajszej jednodniowej akcji policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Funkcjonariusze pojawiali się szczególnie w tych w miejscach, gdzie występowało wcześniej duże zagrożenie wypadkami drogowymi. Kierowcy, którzy naruszyli przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami i okazało się, że tych nie brakowało.

W sumie policjanci z drogówki dokonali 270 kontroli drogowych związanych z łamaniem przepisów ruchu drogowego. Niestety 129 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, za które posypały się mandaty i punkty karne.Dodatkowo dwóch kierowców straciło prawo jazdy na okres 3-miesięcy za zbyt dużą prędkość w terenie zabudowanym. Wykorzystane mierniki prędkości wykazały u nich przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, co zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkuje zatrzymaniem prawa jazdyinformuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Bezpieczeństwo na drodze to niezwykle istotne zagadnienie, dlatego też kierowcy muszą mieć świadomość, że policjanci prowadzić będą takie działania jeszcze nie raz.

Informacja prasowa KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji