fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Akcja „PRĘDKOŚĆ” na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci ruchu drogowego przez cały dzień prowadzili działania policyjne pn.”Prędkość”. Posypały się mandaty za niestosowanie się do ograniczeń prędkości. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy na 3-miesiące za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Podczas wczorajszej (08.07.2021) akcji policjanci „drogówki” i grupy SPEED wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Funkcjonariusze pojawiali się szczególnie w tych w miejscach, gdzie występowało wcześniej duże zagrożenie wypadkami drogowymi oraz w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych . Kierowcy, którzy naruszyli przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami i okazało się, że tych nie brakowało. W sumie policjanci z drogówki dokonali 170 kontroli drogowych. Niestety 90 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, za które posypały się mandaty i punkty karne.

Dodatkowo dwóch kierowców straciło prawo jazdy na okres 3-miesięcy za zbyt dużą prędkość w obszarze zabudowanym. Wykorzystane mierniki prędkości wykazały u nich przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, co zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy.

Bezpieczeństwo na drodze to niezwykle istotne zagadnienie, dlatego też kierowcy muszą mieć świadomość, że policjanci prowadzić będą takie działania na drogach miasta i powiatu.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji