fbpx
Bez kategorii

Agresywne zachowanie nie popłaca

Policjanci zatrzymali agresywnego 22-latka, który odgrażał się i ubliżał podejmującym interwencję funkcjonariuszom. Mężczyzna odpowie też za posiadanie niedozwolonej substancji, bo mundurowi znaleźli przy nim „skręta” z marihuaną. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

We wtorek (11.05.2021) wieczorem dyżurny otrzymał zgłoszenie o agresywnych klientach, którzy mieli awanturować się w sklepie na os. Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Na miejsce udali się policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i ustalili, że kilka minut wcześniej doszło do nieporozumień pomiędzy kilkoma osobami.

Gdy mundurowi ustalali okoliczności zdarzenia, jeden z mężczyzn, z którym rozmawiali zaczął się nerwowo zachowywać. Wkrótce wyszedł na jaw powód jego zdenerwowania, policjanci znaleźli bowiem przy 22-latku zwitek papierowy z zawartością suszu roślinnego. Substancja została zabezpieczona do dalszych badań, które wykazały, że jest to marihuana.

22-latek trafił do komendy w celu złożenia wyjaśnień. Tutaj agresja młodego włocławianina jeszcze bardziej dała o sobie znać. Mężczyzna wielokrotnie ubliżał i odgrażał się policjantom. Swoją złość próbował również wyładować kopiąc w kraty i plując. Na drugi dzień, gdy ochłonął, usłyszał zarzuty. Odpowie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz za znieważanie funkcjonariuszy i groźby. Za przestępstwa te może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji