fbpx
Wiadomości

Aaron Broussard wzmacnia Anwil.

Klub Koszykówki Włocławek informuje, iż nowym zawodnikiem Rottweilerów został Aaron Broussard. 

– On jest na tyle silnym i kreatywnym zawodnikiem, że może grać od jedynki do trójki. Na pewno będziemy chcieli wykorzystać go w grze tyłem do kosza z pozycji numer jeden, bo to urozmaici naszą grę. Pod nieobecność Vlado, Aaron na pewno nam bardzo pomoże, a ja liczę też, że będzie tym zawodnikiem, który dam nam dodatkową iskrę w obronie – mówi trener Igor Milicić dla oficjalnej strony klubu.

W rozgrywkach 2017/2018 Broussard reprezentował barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza i dwukrotnie zagrał przeciwko Rottweilerom. W pierwszym meczu (86:84 dla dąbrowian) rzucił 12 punktów, miał sześć asysty i cztery zbiórki, a w drugim (83:63 dla włocławian) – osiem oczek, sześć asyst i sześć zbiórek. Ogółem, w całym sezonie notował średnio 14,3 punktu, 5,4 zbiórki i 4,6 asysty.

Po udanych rozgrywkach przeniósł się do BC Niżnego Nowogrodu, dla którego zagrał w ośmiu meczach BCL oraz w jednym VTB. Przebywając średnio 17 minut na parkiecie w spotkaniach Ligi Mistrzów, notował 6 punktów, 2,8 asysty i 2 zbiórki. W najlepszym swoim meczu przeciwko Sidigasowi Avellino rzucił 15 oczek i miał po trzy zbiórki oraz asysty.

Nowy nabytek Anwilu ma zjawić się w Polsce jeszcze w sobotę. Klub czyni starania, aby zawodnik zadebiutował już w meczu z BK Banvit we wtorek. Parafowana prze obie strony umowa została zawarta do zakończenia sezonu 2018/2019 z opcją rozwiązania przez obie strony do końca lutego.

Źródło KK Anwil Włocławek

Foto: Adrianna Antas/MKS Dąbrowa Górncza

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji