fbpx
Wiadomości

Awaria Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsApp

Wczoraj 4 października nastąpiła globalna awaria Facebooka, Messengera, Instagrama oraz WhatsAppa prawdopodobnie spowodowana błędną konfiguracją serwerów spółki, które uniemożliwiły aplikacjom komunikacje z resztą Internetu. Jak zapewniają pracownicy Facebooka odpowiedzialni za cyberbezpieczeństwo, awaria nie była cyberatakiem.

Problemy zaczęły się około godziny 17.40, a ustąpiły przed północą. Dostęp do sieci był utrudniony wielu krajach między innymi w Meksyku, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Media zwracają uwagę, że błąd nastąpił po niedzielnym wywiadzie, który udzieliła Francis Haugen. Francis Haugen jest byłą pracownicą spółki, udzieliła ona wywiadu dla CBS i ujawniła niepokojące informacje o dbaniu, a właściwie zaniedbaniu bezpieczeństwa użytkowników Facebooka oraz Instagrama. Kobieta dodatkowo przekazała dokumenty, które mają poświadczać jej słowa mediom i służbą.

W trakcie awarii wielu użytkowników Facebooka zaczęło korzystać z Twittera, powodując chwilowe przeciążenie tego serwisu. Podczas rozwiązywania problemu spadła akcja spółki o 4.9%, co było dla niej najgorszym dniem od ponad roku.

W ostatnim tygodniu również można było zauważyć problemy z social mediami. W czwartek 30 października mieszkańcy Australii, Ameryki Północnej i Europy mogli zobaczyć Przepraszamy, coś poszło nie tak. Pracujemy nad tym i naprawimy to tak szybko, jak to możliwe. Sprawa jednak bardzo szybko ucichła.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji