fbpx
Wiadomości

90-lecie Szkoły Podstawowej w Choceniu [Zaproszenie].

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie zapraszają Absolwentów na uroczystość 90-lecia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka  w Choceniu, która odbędzie się 18.10.2019r.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, położona w najpiękniejszej części Chocenia, mogła powstać w tej lokalizacji dzięki córce miejscowego właściciela ziemskiego – Marii Higersberger zwanej Marysieńką. To ona uprosiła ojca i przekazała pod budowę szkoły dwie morgi ziemi.

Budynek obecnej „małej podstawówki”, w którym do dzisiaj funkcjonują oddziały przedszkolne, a większość zajmuje Urząd Gmin Choceń, został wzniesiony w latach 1927 -1929. W roku 1970 została dobudowana sala gimnastyczna i jej zaplecze. W roku 2006 zostało odnowione i oddane do użytku boisko szkolne.

W wyniku reformy oświaty z 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu stała się na powrót placówką ośmioletnią. Obecnie jej siedziba mieści się w dawnym budynku gimnazjum, które zostało zbudowane na tej samej działce, jaką ofiarował Aleksander Feliks Lucjan Higersberger, ojciec Marysieńki.

Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły było nadanie imienia. W 2005 roku jej patronem został Janusz Korczak. W roku szkolnym 2019/2020 funkcjonują tu dwa oddziały przedszkolne oraz 15 oddziałów szkoły podstawowej – łącznie ponad 350 uczniów.

18 października odbędą się obchody 90-lecia istnienia Szkoły, na które Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie serdecznie zapraszają wszystkich Absolwentów oraz byłych pracowników.

Program:

8.00 – Rozpoczęcie uroczystości w szkole.

8.45 – Msza święta w Kościele Parafialnym w Choceniu.

 

10.00 – Uroczystości w szkole:

  • Podziękowania ,
  • Program artystyczny,
  • Okolicznościowe przemówienia,
  • Odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

12.30 – Zwiedzanie szkoły, dokonanie pamiątkowych wpisów do księgi.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji