fbpx
Wiadomości

82-latka straciła kilkanaście tysięcy złotych! Oszust podał się za funkcjonariusza CBŚP

82-letnia włocławianka uwierzyła w opowieść oszusta podającego się za „funkcjonariusza CBŚP” i chcąc zabezpieczyć swoją gotówkę, utraciła kilkanaście tysięcy złotych. Policja wciąż apeluje o ograniczone zaufanie do osób, które pod różnymi pretekstami, podając się za funkcjonariuszy, pracowników banków, poczty, czy innych instytucji, proszą nas o przekazanie pieniędzy, bądź haseł do logowania!

W czwartek (26.01.23) po godz. 17.00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Wynikało z niego, że około godziny wcześniej na telefon stacjonarny 82-letniej włocławianki zadzwonił mężczyzna podający się za „funkcjonariusza CBŚP”. Poinformował Seniorkę, że hakerzy prawdopodobnie podejmą próbę przejęcia gotówki z konta włocławianki, dlatego należy je czym prędzej wypłacić i przekazać „funkcjonariuszom”. Jak twierdził, pieniądze miały być zwrócone po zakończeniu „akcji”. Niestety oszust był na tyle przekonujący, że starsza kobieta mu uwierzyła. Chcąc ratować oszczędności i pomóc w ujęciu złodziei, przekazała kilkanaście tysięcy złotych.

W dalszym ciągu policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do obcych! Nie informujmy nieznajomych o posiadanych oszczędnościach, kontach bankowych, czy też danych do logowania, nawet jeśli osoby te podają się za funkcjonariuszy różnych służb, bądź instytucji. Uczulmy Seniorów z naszego otoczenia, aby z rezerwą podchodzili do tego typu opowieści, nie działali pochopnie i zawsze weryfikowali je, na przykład dzwoniąc do bliskich. Policjanci nie proszą o udział w tajnych akcjach, ani o przekazanie gotówki!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji