fbpx
Wiadomości

8 Anwil Półmaraton już niedługo

W niedzielę 10 października wystartuje 8 edycja Anwil Półmaraton jest to największa oraz najbardziej prestiżowa impreza w regionie. Tegoroczna edycja cieszy sie dużym zainteresowanie, w rejestracji online zgłosiło się, aż 300 uczestników. Jej organizatorami głównymi jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, Urząd Miasta Włocławek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

O godzinie 11 rozpocznie się Bieg Główny. W czasie trwania Biegu Głównego zawodnicy będą mogli się zmierzyć na trasie, która mierzy 21 kilometrów. Trasa będzie przebiegać przez cztery dzielnice Włocławka. Na uczestników czekają utrudnienia w postaci różnego rodzaju nawierzchni jak i ukształtowania terenu. 8 Półmaraton Anwil zakłada także zawody dla dzieci- Anwilki na start. Dla najmłodszych przygotowane są dystanse, które będą odpowiadały ich wiekowi. Rozpoczęcie biegów dla najmłodszych planowane jest o 11.05.

Zapraszamy do udziału w zawodach, jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych i można się zapisać. Zapraszam też na trasę biegu- trasa będzie przebiegała przez 4 włocławskie osiedla przez 3 parki przez bulwary, są to ciekawe atrakcyjne miejsca, nie tylko dla biegaczy, którzy przyjadą z całej Polski, ale też dla włocławian, którzy co roku chętnie śledzą zmagania biegaczy. – mówił przedstawiciel Urzędu Miasta Łukasz Pszczółkowski

Tegoroczna edycja będzie bardzo ekscytująca. Do 8 Anwil Półmaraton zgłosiło się ponad 300 zawodników. Wśród zapisanych osób możemy znaleźć zwycięzców Maratonu Warszawskiego, ale także przedstawicieli z innych krajów. Na 8 Anwil Półmaraton będziemy mogli znaleźć Ukrainkę Walentynę Wielecką, która startowała w Maratonie Warszawskim oraz Kenijczyk Bonifacego Wambua, który wygrał Maraton w Dębie i jak zapowiada chce wygrać Półmaraton Anwil.

Zapisani są zwycięscy Maratonu Warszawskiego na ten bieg, będzie również towarzystwo międzynarodowe, szybko biegające, więc będzie i sportowo wyczynowo i również rekreacyjnie, z dużą dawką endorfin. – mówił Łukasz Pszczółkowski.

Będzie towarzystwo międzynarodowe, Walentyna Wielecka Ukrainka, która niedawni zwyciężyła Półmaraton Warszawski, bedzie startowała również tutaj, będzie zawodnik kenijski, który zwyciężył w maratonach w Dębnie dwa razy, który niedawni był drugi w Maratonie w Wałbrzychu jest to Bonifacy Wambua, będzie on na pewno biec i będzie on chciał wygrać– mówił prezes klubu lekkoatletycznego Marek Wódecki.

Każdy z uczestników dostanie pamiątkowy medal, jednak osoby które dostaną się na podium mogą liczyć na nagrody i puchary.

Kategoria OPEN kobiety: 1. miejsce – 1 500 zł 2. miejsce – 1 000 zł 3. miejsce – 750 zł

Kategoria OPEN mężczyźni: 1. miejsce – 1 500 zł 2. miejsce – 1 000 zł 3. miejsce – 750 zł

Kategoria drużynowa: 1. miejsce – 2 000 zł 2. miejsce – 1 500 zł 3. miejsce – 1 000 zł

Najlepsza włocławianka: nagroda od VW Wątarski
Najlepszy włocławianin: nagroda od VW Wątarski

Najlepsza kobieta ANWIL TEAM: nagroda rzeczowa

Najlepszy mężczyzna ANWIL TEAM: nagroda rzeczowa

12 kategorii wiekowych kobiet: 1. miejsce – statuetka i upominki 2. miejsce – statuetka 3. miejsce – statuetka

12 kategorii wiekowych mężczyzn: 1. miejsce – statuetka i upominki 2. miejsce – statuetka 3. miejsce – statuetka

Więcej informacji można znaleźć na: 8. Anwil Półmaraton Włocławek 2021 oraz na Facebooku wydarzenia Facebook Anwil półmaraton Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji