fbpx
Testowy baner
Wiadomości

75 koncentratorów tlenu od KDBS Bank ratuje życie pacjentów chorych na COVID-19.

Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku zakupił 75 koncentratorów tlenu o wartości 300 tysięcy złotych na potrzeby walki z COVID-19 w pięciu powiatowych szpitalach. Urządzenia ratują już życie zakażonym pacjentom w Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Toruniu i Włocławku.

KDBS Bank, w którego misję wpisana jest idea wspierania lokalnej społeczności, nie mógł przejść obojętnie wobec ogromnych potrzeb służby zdrowia i mieszkańców regionu w walce z koronawirusem.

Do naszego szpitala – mówi Sebastian Jankiewicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radziejowie– trafiają pacjenci z wynikiem dodatnim na COVID-19, którzy w pierwszej kolejności potrzebują leczenia tlenem. Jesteśmy bardzo wdzięczni KDBS Bank za przekazanie koncentratorów, dzięki którym możemy zapewnić wielu pacjentom podstawowy lek służący ratowaniu ich życia.

Koncentrator tlenu to urządzenie, które umożliwia ciągłe podawanie pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Aparat pobiera powietrze z otoczenia, dokonuje jego filtracji i oczyszcza. Urządzenie może pracować przez 24 godziny w trybie ciągłym. W trakcie terapii jest nieocenionym wsparciem dla pacjentów z niewydolnością oddechową.

Zakup koncentratorów tlenu dla chorych to dar płynący prosto z serca. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że trzeba je zakupić – przyznaje Cezary Maciejewski, prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego.– Zwykle wspieramy lokalne inicjatywy w sferze finansowej, pomagamy przedsiębiorcom, ale w obliczu pandemii liczy się przede wszystkim konieczność ratowania zdrowia i życia naszych mieszkańców. Niech urządzenia dobrze służą pacjentom i pomagają lekarzom w ich ciężkiej służbie. Tak dzisiaj realizujemy naszą misję.

KDBS Bank zakupił 75 koncentratorów tlenu dla szpitali znajdujących się na terenie powiatów, w których prowadzi swoją działalność bankową. Urządzenia kosztowały około 300 tysięcy złotych i zostały już zainstalowane w placówkach szpitalnych w Aleksandrowie Kujawskim, Lipnie, Radziejowie, Włocławku i Toruniu.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji