fbpx
Testowy baner
Wiadomości

7. ANWIL Półmaratonu Włocławek- informacje na temat organizacji.

10 października sześcioosobowe drużyny rywalizować będą na bieżni mistrzowskiego stadionu we Włocławku w niezwykłym klimacie tworzonym przez sztuczne oświetlenie. Półmaratonowi towarzyszyć będą biegi dzieci oraz bieg na 10 km.

Sponsorem tytularnym półmaratonu jest firma ANWIL S.A. Impreza odbywa się przy wsparciu Miasta Włocławek. Organizatorem przedsięwzięcia jest LKS Vectra Włocławek

7.ANWIL Półmaraton Włocławek zaskoczył Was terminem, miejscem, a przede wszystkim formułą. To będą zawody inne niż poprzednie, co oznacza, że będzie jeszcze ciekawiej.

Po kolei. W odróżnieniu od minionych lat, w 2020 roku ANWIL Półmaraton Włocławek pobiegnie nie w pierwszą niedzielę października, a niespełna tydzień później (10.10.2020). Wszystko przez odwołanie kilku innych imprez biegowych, z którymi wcześniej musieliśmy „koegzystować”.

Tegoroczny bieg nie ruszy ulicami i dzielnicami Włocławka, tylko ograniczy się do Stadionu Piłkarsko-Lekkoatletycznego. Słowo „ograniczy” nie jest to jednak najlepsze, bo przecież to sprawa niebywała, by biegać po stadionie na którym kilka tygodni wcześniej rywalizowali Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic, Joanna Jóźwik, Marcin Lewandowski, czy Adam Kszczot. W dodatku, zawody rozegrane zostaną wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, co niewątpliwie nada im wyjątkowego, podniosłego charakteru.

Wreszcie nowa formuła. Czym jest EKIDEN? To rozłożenie dystansu półmaratonu na sztafetę złożoną z sześciu biegaczy. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 6097,5m, drugi 5000m, trzeci 4000m, czwarty 3000m, piąty 2000m i wreszcie szósty 1000m. Jedna osoba może startować tylko na jednej zmianie sztafety. Co ważne, w składzie drużyny muszą się znaleźć dwie kobiety – mogą wystartować na dowolnym z wymienionych dystansów. Który biegacz pokona który odcinek, decyduje kapitan.

Zawodnicy każdej sztafety będą mieli do pokonania łącznie dystans równy długości półmaratonu. Zapisy rozpoczęły się 16 września i potrwają do zamknięcia list startowych (zapisywać można się wyłącznie drogą elektroniczną na http://www.time4run.com.pl).

Oprócz półmaratonu EKIDEN miłośnicy biegania będą mogli zmierzyć się także z dystansem 10000m. Na starcie najpierw stanie 40 kobiet, a po ukończeniu przez nie biegu, swoje zawody rozegrają mężczyźni. Mocno ograniczona liczba uczestników wynika oczywiście z przyczyn epidemiologicznych. Warto więc się spieszyć i już teraz zgłosić do udziału w imprezie, która na pewno na długo zapadnie Wam w pamięć.

Jak co roku, również teraz nie zabraknie biegów dla najmłodszych. Dzieci urodzone w rocznikach 2007 – 2016 będą miały okazję posmakować sportowych emocji na pięciu dobranych do ich możliwości dystansach (od 200 do 600m). Każde z nich otrzyma numer startowy, medal i upominek.

Skoro o nagrodach mowa, to warto wspomnieć, że dla najlepszych sztafet przygotowano gratyfikacje finansowe (I miejsce 1800zł; II miejsce 1500zł, III miejsce 1200zł). Także pierwsze trójki w biegach na 10000m mogą liczyć na nagrody: I miejsce 600zł, II miejsce 400 zł, III miejsce 200zł. Każdy uczestnik otrzyma medal, a szczęśliwcy mają szansę na wylosowanie nagród rzeczowych.

Sztab Organizacyjny ANWIL Półmaratonu Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji