fbpx
Wiadomości

69-latek zatrzymany za uszkadzanie samochodów na osiedlu.

Dzięki szybkiej reakcji świadków, włocławscy policjanci zatrzymali w niedzielę mężczyznę, który uszkadzał pojazdy na jednym z osiedli w mieście. 69-latek porysował karoserię aut i przyczepiał do nich obraźliwe naklejki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny poranek (02.02.2020) oficer dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z osiedli starszy mężczyzna uszkodził kilka aut.

We wskazanym miejscu oczekiwał już właściciel jednego z pojazdów i świadkowie zdarzenia. Wskazali oni mieszkańca pobliskich bloków, który miał zarysować pojazdy kluczami oraz uszkodzić je w inny sposób. W każdym z nich popsuciu uległy podobne elementy auta. Do porównywalnych sytuacji miało dojść także w styczniu, ale wówczas nikt nie zdecydował się zgłaszać tego faktu oficjalnie.Pojazdy, które zostały uszkodzone, nie były przypadkowe. Każdy z nich zaparkowany był w pobliżu koszy na odpady. Miejsca te nie były objęte zakazem i nie utrudniały przejazdu, ani dostępu do koszy.  Jednakże próbując przeciwdziałać takim zachowaniom, mężczyzna postanowił zareagować na swój sposób. Jak ustalili funkcjonariusze, niektóre z samochodów oprócz uszkodzeń powłoki lakierniczej, miały przyczepione nieprzyzwoite i obraźliwe naklejki dotyczące parkowania pojazdów informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Funkcjonariusze zatrzymali 69-latka i zabezpieczyli znalezione przy nim oraz w jego mieszkaniu opisywane naklejki. Mężczyzna posiadał także notatki z numerami rejestracyjnymi aut, wśród których znalazły się uszkodzone pojazdy.

Mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzuty uszkodzenia trzech samochodów o charakterze chuligańskim. Ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji