fbpx
Wiadomości

68-latek miał 1,4 promila alkoholu jadąc rowerem! Weekend na włocławskich drogach

W weekend (27-29.01.2023) włocławscy mundurowi odnotowali w naszym regionie jeden wypadek drogowy i 13 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, w tym 4 rowerzystów. Kierowca auta odpowie przed sądem, gdzie może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna, natomiast kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami w wysokości 2 500 złotych.

W piątek (27.01.2023) tuż po godzinie 12 w Pikutkowie na drodze K-62 policjanci otrzymali zgłoszenia o zdarzeniu drogowym, które wyglądało dość groźnie. Na szczęście zakończyło się bez poważnych obrażeń i policjanci zakwalifikowali je, jako kolizję drogową. Z wstępnych ustaleń wynika, że 44-latek jadąc w kierunku Brześcia Kujawskiego zestawem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w fiata, którego kierowca zatrzymał się przed wykonaniem manewru skrętu w lewo. Po uderzeniu fiat przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w chevroleta jadącego w kierunku Włocławka. W wyniku zdarzenia kierowca z fiata i kierująca chevroletem zostali zabrani do szpitala na badania. Okazało się, że ich obrażenia nie były poważne. Badanie trzeźwości wykazało, że wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Ze względu na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierowcy samochodu ciężarowego prawo jazdy. Materiały w sprawie spowodowania kolizji drogowej trafią do sądu, gdzie kierowcy może grozić grzywna do 30 tys. złotych.

Natomiast w niedzielę (29.01.2023) około godziny 02:25 w miejscowości Pikutkowo na drodze K-62 doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba odniosła poważniejsze obrażenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 37-letni kierujący pojazdem renault, jadąc w kierunku Brześcia Kujawskiego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie przemieścił się na pobocze, gdzie auto uderzyło w słup latarni oświetleniowej. W wyniku zdarzenia kierowca pojazdu odniósł obrażenia powyżej dni 7.

W sprawie wypadku drogowego policjanci z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim prowadzą postępowanie, które wyjaśni okoliczności zdarzenia. Kierowca był trzeźwy.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. Niestety okazało się, że w 5 przypadkach osoby prowadziły w stanie nietrzeźwości. Wśród zatrzymanych był kierowca auta i czterech rowerzystów.

Kierujący pojazdem mechanicznym został zatrzymany przez policjantów „patrolówki” w niedzielę tuż po godzinie 02:00 na ulicy Wyszyńskiego we Włocławku. Podczas kontroli drogowej mundurowi wyczuli silną woń od kierującego oplem. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało u 44-latka ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo policjanci zatrzymali jemu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Podczas sprawdzenia w systemie policyjnym wyszło na jaw, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i ważnego ubezpieczenia. O braku ważnego obowiązkowego ubezpieczenia mundurowi poinformują Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Natomiast czterech nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali w niedzielę (29.01.2023) policjanci ruchu drogowego na terenie gminy Choceń. Każdy z nich miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał się, 68-latek zatrzymany w miejscowości Kuźnice. Badanie trzeźwości mieszkańca gminy Boniewo wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu. Każdy, który wsiadł na swój jednoślad w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.  

Dzisiaj (30.01.2023) w godzinach porannych włocławscy policjanci przeprowadzili cykliczną akcję „TRZEŹWY PORANEK”. Wszystkie kontrole trzeźwości na szczęście nie wykazały nieodpowiedzialnych kierowców i każdy z nich mógł kontynuować swoją dalszą drogę.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji