fbpx
Wiadomości

61 wykroczeń -kaskadowy pomiar prędkości na włocławskich drogach.

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka przeprowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Realizowane czynności odbywały się w ramach ogólnopolskiej akcji i miały charakter kontrolno-prewencyjny. Funkcjonariusze oprócz kontroli prędkości zwracali uwagę na wszystkie wykroczenia popełniane przez kierujących.

14 maja br. na terenie powiatu włocławskiego policjanci ruchu drogowego realizowali działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze prowadzili kontrolę na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przy wykorzystaniu radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz ręcznymi miernikami prędkości. Mundurowi sprawdzali nie tylko prędkość pojazdów, ale także zwracali uwagę na wszystkie wykroczenia popełniane przez kierujących.

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 150 pojazdów i ujawnili 61 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości oraz kilkanaście innych wykroczeń w ruchu drogowym. Kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ponieśli stosowne konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Policja apeluje do wszystkich kierujących, by stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i nie przekraczali dozwolonej prędkości.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji