fbpx
Testowy baner
Wiadomości

56-latek zlekceważył sądowy zakaz.

Policjanci z Włocławka zatrzymali do kontroli 56-latka, który zlekceważył sądowy zakaz. Mężczyzna nie powinien do stycznia 2023 prowadzić żadnego pojazdu mechanicznego. Taki wyrok zapadł wobec niego za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. 

W miniony piątek, 22 maja 2020 roku na drodze krajowej 91 w miejscowości Bagno (gm. Lubień Kujawski) patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mazdą. Podczas sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że 56-letni mężczyzna nie powinien prowadzić auta.

Zgodnie z orzeczeniem sądu, kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznym na okres 48 miesięcy, który kończy się mieszkańcowi gm. Lubień Kujawski w styczniu 2023 roku. Powodem takiego orzeczenia sądu była jego wcześniejsza jazda samochodem w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania doszło w październiku 2018 w miejscowości Stępka, gdzie urządzenie wykazało u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i poinformowali o skierowaniu sprawy do sądu. Za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi mężczyźnie grozić może kara pozbawienia wolności do lat 5.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji