fbpx
Testowy baner
Wiadomości

56-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który zlekceważył sądowy zakaz. Policyjna kontrola wykazała, że 56-latek wsiadł za kierownicę mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów obowiązującego do marca 2021 roku.

14 grudnia w Izbicy Kujawskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem fiat.Podczas sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że 56-letni mężczyzna nie powinien prowadzić auta.

Zgodnie z orzeczeniem sądu, kierowca ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznym na okres 3-lat, który kończy się w marcu 2021 roku. Powodem takiego orzeczenia sądu było zatrzymanie przez mundurowych w marcu 2018 mieszkańca gminy Izbica Kujawska, kiedy to mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem po drodze publicznejinformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę autem i poinformowali o skierowaniu sprawy do sądu. Za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi mężczyźnie grozić może kara pozbawienia wolności do lat 5.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji