fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Wiemy, jak poszło maturzystom z Włocławka. Maturę zdało 75%

Dzisiaj w Zespole Szkół Technicznych z udziałem Pani Moniki Jabłońskiej i Pani Agnieszki Białopiotrowicz odbyła się konferencja na temat tegorocznych matur. Dziś, 5 lipca absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mieli możliwość odebrania swoich wyników matur oraz świadectw dojrzałości. Obecne egzaminy dojrzałości podobnie jak i w ubiegłym roku odbywały się w ścisłym rygorze sanitarnym w związku z panującą pandemią.

Do matury we Włocławku przystąpiło 1163 osoby zdało ją natomiast 867 uczniów w tych statystykach mowa o 11 typach szkół prowadzonych przez gminę miasto Włocławek. Jak co roku najlepszą trójkę zdanych matur otwierają szkoły licea ogólnokształcące. Obecnie najlepiej pod kątem zdanych egzaminów prezentuje się Liceum Ziemi Kujawskiej (97% zdanych matur), III Liceum im. Marii Konopnickiej (95% zdanych matur), II Liceum im. Mikołaja Kopernika (88% zdanych matur). W szkołach technicznych pierwsze miejsce pod względem zdawalności zajmuje Zespół Szkół Elektrycznych.

We Włocławku łączna ilość maturzystów, którzy poradzili sobie na egzaminie dojrzałości to 75 %. Najchętniej wybieranymi przedmiotami rozszerzonymi były język angielski, język polski, matematyka, biologia i geografia. Najlepsze wyniki z matur podstawowych zostały uzyskane na przedmiotach: język angielski, język polski.

Pamiętajmy, że za tymi statystykami, za tymi wynikami stoi bardzo dużo emocji od euforii, radości, że udało się zdać tą maturę po rozczarowanie i tragedie. Musimy pamiętać, że ten rok był trudny dla nas wszystkich szczególnie dla młodych, którzy musieli pracować dodatkowo biorąc pod uwagę tryb zdalny nauki– podsumowała wiceprezydent Pani Jabłońska

Na konferencji zostały też przedstawione wyniki egzaminów ósmoklasisty. Język Polski został najlepiej napisany przez uczniów Szkoły Muzycznej, Szkoły Podstawowej nr 12 i nr 19 , matematyka również osiągnęła wysokie wyniki w Szkole Muzycznej oraz Szkoła Podstawowa 23 i 22 jeśli chodzi o język angielski najlepsza zdawalność wystąpiła w Szkole Muzycznej i Szkole Podstawowej nr 23 i nr 20 natomiast język niemiecki najlepiej napisali uczniowie Szkół Podstawowych nr 18, nr 19 , nr 14 oraz nr 7.

Najlepsza zdawalność egzaminu ósmoklasisty była w Szkole Muzycznej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji