fbpx
Wiadomości

50 tys. zł na doposażenie brzeskich szkół -Mikołajkowy prezent od firmy LPP.

Już w przyszłym roku rozpocznie się realizacja jednej z największych inwestycji na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. W pierwszym półroczu 2020 roku, LPP wbije symboliczną łopatę pod budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego.

Inwestor, który postanowił związać się z gminą Brześć Kujawski , w ramach partnerskiej współpracy włączył się w życie społeczne mieszkańców. Przykładem jest zaangażowanie polskiego producenta odzieży w inicjatywy sportowe i programy edukacyjne skierowane do najmłodszych.

Największym spośród dotychczas realizowanych projektów jest kurs bezpłatnych zajęć z języka angielskiego „Angielski z LPP”. Programem objęci są uczniowie z klas I – VI. Lekcje odbywają się raz w tygodniu, po godzinach szkolnych, w szkołach, do których na co dzień uczęszczają dzieci.

Burmistrz Tomasz Chymkowski: Cieszę się, że nawiązana współpraca i wspólnie podejmowane inicjatywy pozwalają na realizację działań na rzecz mieszkańców i odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej.

Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP: To dla nas wielka satysfakcja, że tak wielu uczniów zdecydowało się na udział w zajęciach z języka angielskiego – frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki współpracy z władzami Brześcia Kujawskiego zapewniliśmy najmłodszym mieszkańcom atrakcyjny program zajęć pod okiem profesjonalnej kadry nauczycieli ze szkoły językowej Oxford i w ten sposób wzbogaciliśmy ofertę edukacyjną gminy. Teraz, w pierwszych dniach grudnia, w brzeskich placówkach edukacyjnych pojawiły się nowoczesne tablice interaktywne. Chcemy, aby dzięki nim czas spędzony na nauce stał się dla uczniów jeszcze bardziej atrakcyjny

Wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, LPP ufundowała dla każdej z placówek tablice interaktywne. Sprzęt, który uatrakcyjni lekcje realizowane w ramach kursu, jak i te codzienne, z początkiem grudnia trafił do sześciu placówek z terenu gminy.

Nowoczesne narzędzia wzbogaciły sale: w Szkole Podstawowej Nr 1, Zespole Szkół Nr 2, Szkole Podstawowej w Wieńcu, Szkole Podstawowej w Brzeziu, Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli oraz Przedszkolu Publicznym „Kraina Bajek. Skład każdego z zestawów stanowią: nowoczesna tablica, rzutnik krótkoogniskowy oraz głośniki aktywne.

Polecamy

3 komentarze

  1. Inwestycja LPP jest bardzo dobrą wiadomością dla całego regionu, choćby dlatego że pojawią się nowe miejsca pracy.

  2. Mają gest, takie akcje powinny być nagłaśniane, może inne firmy również zdecydują się na taką pomoc.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: