fbpx
Wiadomości

50-letni kierowca Toyoty wjechał na torowisko, miał 2,5 promila alkoholu we krwi!

W miniony weekend (10-12.03.2023) włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 13 zdarzeń zakwalifikowali jako kolizje. Ponadto zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu pojazdami mechanicznymi, którzy teraz za swoje zachowanie na drodze odpowiedzą przed sądem.

Podczas ostatniego weekendu (10-12.03.2023) na drogach Włocławka i powiatu mundurowi odnotowali 13 zdarzeń drogowych. Na szczęście ich uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń i wszystkie zostały zakwalifikowane jako kolizje.

Mundurowi podczas przeprowadzanych kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. Niestety w 3 przypadkach sprawdzenia wykazały, że kierowcy są pod wpływem alkoholu.

U dwóch osób zatrzymanych do kontroli drogowej w sobotę (11.03.2023) we Włocławku badanie trzeźwości wykazało stan po użyciu alkoholu. Za wykroczenie to mężczyznom grozi teraz kara aresztu albo grzywna. Dodatkowo jeden z nich odpowie też za jazdę pomimo braku uprawnień.  

Niechlubnym rekordzistą wśród skontrolowanych kierujących okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego. Interwencję  policjantów poprzedziło zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu, do jakiego doszło w piątek (10.03.2023) po godzinie 20.00 w miejscowości Rutkowice (gm. Lubień Kujawski). Tam na torach zatrzymał się pojazd osobowy toyota, którego kierowca nie mógł wyjechać i zablokował tym samym ruch kolejowy.

Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wjechał na torowisko. Sprawa wykroczenia drogowego zostanie skierowana do sądu, ale to nie jedyne przewinienie 50-latka. Mężczyzna odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, gdyż badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Policjanci już zatrzymali mu prawo jazdy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji