fbpx
Wiadomości

5 tysięcy grzywny dla włocławianina za nieprzestrzeganie kwarantanny, kwota może być jeszcze wyższa…

W zeszłym tygodniu Sąd Rejonowy we Włocławku, po rozpoznaniu sprawy mieszkańca Włocławka, wobec którego policjanci skierowali wniosek o ukaranie za nieprzestrzeganie zakazu opuszczania miejsca kwarantanny, skazał go na karę grzywny w kwocie 5 tys. zł.

Większość mieszkańców naszego powiatu stosuje się do zaleceń i apeli, jednak zdarzają się osoby, które łamią przepisy związane z domową kwarantanną i zakazem gromadzenia się osób. Dla tak nieodpowiedzialnej i lekceważącej postawy nie ma żadnego wytłumaczenia. Wobec rażącego łamania przepisów, których konsekwencją może być rozprzestrzenienie się wirusa, policjanci stosują radykalne środki w postaci skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Jeden z takich wniosków został ostatnio rozpoznany przez Sąd Rejonowy we Włocławku, który uznał mieszkańca miasta za winnego nieprzestrzegania zakazu opuszczania miejsca kwarantanny (tj. wykroczenie z art. 116 kw) i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 5 tys. zł. Dodatkowo o całej sprawie został powiadomiony powiatowy inspektor sanitarny, który może nałożyć karę grzywny w wysokości 30 tys. zł.-st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Taki wyrok sądu z pewnością nie jest ostatni, gdyż włocławscy stróże prawa skierowali kilkanaście wniosków tego typu o ukaranie wobec mieszkańców naszego powiatu. Pamiętajmy, że niestosowanie się do obowiązujących przepisów skutkuje nałożeniem na taką osobę kary, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu nas wszystkich.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji