fbpx
Testowy baner
Lifestyle

5 sposobów na meszki

Meszki to niewątpliwie jedna z największych bolączek Naszych Nadwiślańskich Terenów, w końcu każdy choć raz widział chmarę tych dziesięciomilimetrowych maluchów na Włocławskich bulwarach. Na szczęście są sposoby na to by to one trzymały się z dala od nas a nie odwrotnie. 

  • Jedną z zdecydowanie najprzyjemniejszych metod odstraszania Meszek, jest stosowanie olejków które dla ludzkiego nosa mają charakter relaksujący np. Goździki, Migdały czy Lawenda.  
  • Oczywiście owady inspirujące się Hrabią Dracula naturalnie uciekają w popłochu przed Czosnkiem, lecz z niewiadomych przyczyn nie jest on zbyt popularną linią obrony.  
  • Podstawą w tym okresie jest również moskitiera oraz często bagatelizowane udrażnianie rynien, gdyż meszki mnożą się jedynie w środowisku wodnym. 
  • Pomóc mogą nam również długie spodnie oraz koszulka w jasnych kolorach, by ograniczyć dostęp do skóry i nie zachęcać do siebie owadów czarnym kolorem.  

  • Równie skuteczną metodą jest suplementacja Witamin z grupy B. Krwiopijcy takie jak komary, kleszcze czy właśnie meszki niezwykle wabi nasz pot, o który nie trudno przy Letnich temperaturach, a witamina B zmienia nasz zapach na odstraszający kąsające owady. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji