fbpx
Zwierzaki

5 powodów, dla których lepiej jest adoptować zwierzaka niż go kupić

Zwierzęta niewątpliwie zmieniają nasze życie na lepsze, uczą cierpliwości i dają bezwarunkową miłość. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem zwierzaka i masz obawy przed wzięciem go ze schroniska, pokażemy Ci, że nie masz się czego obawiać! Zobacz 5 ważnych powodów i zaadoptuj przyjaciela!

Zyskasz wiernego przyjaciela

Mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Oczywiście jest to prawda! My idziemy jeszcze o krok dalej i mówimy: najlepszym przyjacielem człowieka są wszystkie zwierzęta! Masz pewność, że adoptowane zwierzę pokocha Cię bezwarunkową miłością, nigdy nie zdradzi i nie zawiedzie. Będzie wiernym kompanem Twojego życia, zarówno w dobrych momentach, jak i tych gorszych.

Dajesz dom i poczucie bezpieczeństwa dotkniętemu przez los zwierzęciu

Niestety większość zwierząt trafia do fundacji czy schronisk po ciężkich przeżyciach. Często są one porzucane, bite, głodzone, czy chore. Tak, to nie mieści się w głowie… Niestety właśnie taka otacza nas rzeczywistość – brutalna i smutna. Na szczęście są miejsca, gdzie takie zwierzęta mogą czuć się bezpiecznie. Jednak najlepszym miejscem będzie kochający dom. Jedno jest pewne! Adoptując zwierzątko otrzymasz miłość i wdzięczność, a najlepszą nagrodą będzie jego przemiana na lepsze widoczna gołym okiem!

Wiesz wszystko na temat historii choroby zwierzęcia

Fundacje i schroniska zapewniają zwierzakom opiekę medyczną, a co za tym idzie każde szczepienie, choroba itp. są udokumentowane w książeczkach zdrowia. Oczywiście wiele zwierząt ma nieznaną przeszłość, jednak od momentu przygarnięcia każde z nich jest dokładnie badane i opisywane. Adoptując otrzymasz wszelkie wskazówki i pełną historię medyczną pupila.

Zainspirujesz innych

Swoją piękną postawą zachęcisz innych do adopcji. Często człowiekowi potrzebny jest pewien impuls, może kiedy któryś z Twoich znajomych zobaczy, że zaadoptowałeś zwierzaka i jaki jesteś szczęśliwy, to sam zdecyduje się na ten krok!  

Zaoszczędzisz pieniądze

Często kupno zwierzątka wiąże się z niemałym wydatkiem, szczególnie jeśli mówimy tutaj np. o kotach lub psach. Po co wydawać pieniądze skoro można adoptować zwierzaka za darmo! Nawet jeśli Cię na niego stać, to przecież te pieniądze można przeznaczyć na weterynarza, zabawki, czy karmę.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji