“Poddać się jej pieśni i zawsze teraz ją słyszeć”- koncert CLOSTERKELLERA w “Czarnym Spichrzu”

Autor: Kinga Sroczyńska / 2 października 2017 / Kultura / Lifestyle / Wiadomości

“Poddać się jej pieśni i zawsze teraz ją słyszeć”- koncert CLOSTERKELLERA w “Czarnym Spichrzu”

1 października 2017 roku w Klubie „Czarny Spichrz” usłyszeliśmy zespół Closterkeller.

Koncert odbywał się w ramach jesiennej trasy koncertowej „ Abracadabra Viridian Tour 2017” promujący nowy album Closterkeller –„VIRIDIAN”.

Ten krążek to prawdziwa gratka dla  fanów Anji Orthodox, czekali bowiem na niego 6 lat (ostatnia płyta zespołu ”Bordeaux” ukazała się w listopadzie 2011 roku).

O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi „To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność”.

Czy jest tak rzeczywiście przekonaliśmy się wczoraj…

Pierwsza część koncertu to prezentacja kawałków z nowej płyty. Anja rozpoczęła tytułowym kawałkiem VIRIDIAN. A my mogliśmy „poddać się jej pieśni i zawsze teraz ją słyszeć„. Podróż przez nową płytę zabrały nas min. kawałki „Król jest nagi”, „Marcja”, „Inkluzja”, „Kolorowa Magdalena”, „Strefa Ciszy”.

Charyzma wokalu Anji Orthodox oraz muzyka towarzyszących jej: Olo Gruszki (gitara basowa) Michała Rollingera (klawisze), Adama Najmana (bębny) oraz Michała Jarominka (gitara)  doskonale połączyła spontaniczność rockowego koncertu z podniosłą, poetycką, niemalże mistyczną atmosferą.

Druga część koncertu to powrót do historii Closterkellera. Niezapomniana „Krawędź”, „Scarlet” czy „Cisza”.

BIS…

Nie zabrakło WŁADZY z płyty „Cyan”.

Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia! Tak zapowiadano ten koncert. Nie zwiedliśmy się….

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor naczelna

Foto. Kinga Aneta Sroczyńska

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)