fbpx
Wiadomości

41-latek po pijanemu spowodował kolizję. Jechał pomimo zakazu sądowego, bez badań i OC.

W piątkowy wieczór policjanci ruchu drogowego zatrzymali kompletnie pijanego 41-latka, który spowodował kolizję, a następnie próbował uciekać, ale został ujęty przez świadków. Na dodatek auto którym się poruszał, nie miało badań technicznych ani ubezpieczenia. Jakby tego było mało, mieszkaniec gminy Włocławek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

27 września po godzinie 18.00 patrol ruchu drogowego został skierowany do miejscowości Kruszynek, gdzie miało dojść do kolizji volkswagena i audi. Auta poruszały się w tym samym kierunku. Mundurowi ustalili, że kierujący volkswagenem najpierw zjechał na zatokę autobusową, a następnie gwałtownie odbił w lewo, uderzając w samochód zgłaszającego. Mężczyzna próbował uciekać, ale został ujęty przez podróżujących audi do czasu przybycia patrolu.

Policjanci poddali ujętego 41-latka badaniu alkomatem. Okazało się, że miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach wyszło także na jaw, iż mieszkaniec gminy Włocławek w ogóle nie powinien kierować, gdyż ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek auto, którym się przemieszczał, nie miało aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia- informuje st.sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Nieodpowiedzialny 41-latek trzeźwiał w policyjnym areszcie. Mężczyzna będzie teraz odpowiadał przed sądem za swoje postępowanie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa KMP Włocławek 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji