fbpx
Wiadomości

37-latek kierował Audi mając ponad 2,4 promila alkoholu we krwi, świadek wyciągnął kluczyki ze stacyjki

W weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 10 zdarzeń okazało się kolizjami. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierujących, z których 4 jechało rowerami. W piątek przeprowadzono także działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas zakończonego weekendu (24-26.02.2023) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 10 zdarzeń drogowych, z których 5 wystąpiło na terenie miasta i 5 w powiecie. Na szczęście nikt nie odniósł w ich wyniku poważnych obrażeń i funkcjonariusze zakwalifikowali je jako kolizje drogowe.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. W 10 przypadkach ujawnili nietrzeźwych kierujących, w tym 6 prowadzących pojazdy mechaniczne i 4 kierujących rowerami.

Wśród kierujących autami niechlubnym rekordzistą okazał się 37-latek, który mając ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie kierował audi. Do zatrzymania przyczynił się świadek, który widząc nietypową jazdę innego kierowcy zadzwonił na policję informując o tym fakcie oraz uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Do zdarzenia doszło na drodze K-91 w pobliżu miejscowości Dąbrówka (gm. Kowal) w sobotę (25.02.2023) przed godziną 19.
Natomiast wśród rowerzystów niechlubny rekord należy do 31-latka. Do zatrzymania jadącego jednośladem doszło w niedzielę (26.02.2023) w miejscowości Modzerowo (gmina Włocławek). Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego wykazało w organizmie cyklisty prawie 1,2 promila alkoholu.  

Sześciu nieodpowiedzialnych kierowców pojazdów mechanicznych za jazdę na tzw. podwójnym gazie odpowie przed sądem, gdzie może im grozić wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Natomiast rowerzyści za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

W piątek (24.02.2023) przez cały dzień policjanci ruchu drogowego prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W tym dniu oprócz kontroli przestrzegania przepisów w rejonie przejść dla pieszych, zwracali również uwagę na rowerzystów. W 3 przypadkach jazda zakończyła się mandatami karnymi za stan nietrzeźwości. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu nie mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu kodeks wykroczeń przewiduje karę 1 tysiąca złotych, a za przekroczenie 0,5 promila alkoholu mandat wynosi 2,5 tysiąca złotych. Takie akcje będą przez włocławskich policjantów powtarzane.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji