fbpx
Wiadomości

34-latek próbował popełnić samobójstwo-uratowali go policjanci.

Informacja od rodziny i szybko podjęta decyzja o wyważeniu drzwi przez sierż. sztab. Pawła Sowińskiego i st. sierż. Katarzynę Jaworską pozwoliła na uratowanie życia 34-latkowi. Mężczyzna w mieszkaniu usiłował popełnić samobójstwo. Po badaniach trafił on na komendę, gdzie trzeźwiał mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został przekazany załodze pogotowia do dalszych konsultacji medycznych.

Do zdarzenia doszło 10 grudnia około godziny 21.00, dyżurny został powiadomiony przez rodzinę, że w jednym z mieszkań w centrum Włocławka może być mężczyzna, który potrzebuje pomocy. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol interwencyjny.Pomimo pukania do drzwi nikt ich nie otworzył. W tej sytuacji mundurowi poprosili o pomoc straż pożarną. Oczekując na przyjazd straży usłyszeli z wnętrza mieszkania charczenie. Nie zastanawiając się policjanci wyważyli drzwi i po wejściu do mieszkania zauważyli wiszącego mężczyznę, którego odcięli i do czasu przyjazdu załogi pogotowia kontrolowali czynności życiowe. Po wstępnych badaniach medycznych mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj tj. 11 grudnia po wytrzeźwieniu 34-letni włocławianin został przekazany załodze pogotowia ratunkowego do dalszych konsultacji medycznych. Na pewno szybka interwencja i zdecydowanie interweniujących policjantów o wyważeniu drzwi pozwoliło na uratowanie życia mężczyzn

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji