fbpx
Wiadomości

3-miesiące aresztu dla 43-letniego podejrzanego o zabójstwo.

Włocławscy policjanci zatrzymali 43-latka, który podczas awantury w domu ugodził konkubenta swojej matki nożem kuchennym w klatkę piersiową. 63-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Przeprowadzone czynności pozwoliły śledczym na postawienie 43-latkowi zarzutu zabójstwa, a decyzją sądu podejrzany trafił do tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywocia.

Do zdarzenia doszło w piątek (11.12.2020) w jednym z mieszkań przy ulicy Ceglanej we Włocławku. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że podczas awantury doszło do ugodzenia nożem mężczyzny, który upadł na podłogę.

Mundurowi pod wskazanym adresem potwierdzili ten fakt, natomiast lekarz pogotowia stwierdził zgon 63-latka. Prowadzone na miejscu czynności przez policjantów i prokuratora pozwoliły ustalić, że do zdarzenia doszło podczas rodzinnego spożywania alkoholu, gdzie w pewnym momencie wywiązała się kłótnia pomiędzy partnerem matki, a jej synem. W czasie tej awantury syn groził konkubentowi matki pozbawieniem życia oraz ugodził go nożem kuchennym w lewy bok klatki piersiowej. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że śmiertelne obrażenia, jakich doznał mężczyzna, pochodzą od ciosu zadanego nożem–  informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Do sprawy zatrzymani byli mieszkańcy tego domu tj. 61-letnia kobieta i jej 43-letni syn. Oboje byli pod wpływem alkoholu i mieli odpowiednio ponad 0,6 oraz ponad 2 promile alkoholu. Kobieta jeszcze tego samego dnia po wykonanych czynnościach  została zwolniona, natomiast mężczyzna pozostał do dyspozycji prokuratora w policyjnym areszcie.

W sobotę (12.12.2020) materiał zgromadzony w sprawie został przekazany do prokuratury, gdzie także trafił 43-latek. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dokonania zabójstwa poprzez ugodzenie nożem w klatkę piersiową, które spowodowało zgon 63-letniego mężczyzny. Kilka godzin później sąd przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowy areszt i najbliższe 3-miesiące włocławianin spędzi za kratkami. Za zabójstwo może mu grozić do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet najsurowsza kara dożywocia.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji