fbpx
Wiadomości

3-miesiące aresztu dla 24-latka za usiłowanie zabójstwa.

Cztery zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, usłyszał 24-latek zatrzymany przez włocławskich policjantów. Mężczyzna zaatakował nożem 67–latka oraz jego konkubinę w ich własnym mieszkaniu, a także groził kobiecie. Ponadto Mieszkaniec Włocławka posiadał przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. 24-latek został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który na wniosek śledczych zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w nocy, w jednej z kamienic w mieście. Według ustaleń mundurowych i relacji świadków 24-latek wszedł przed północą do mieszkania swoich znajomych i podczas awantury ranił ich nożem. Funkcjonariusze zostali powiadomieni  o całej sytuacji dopiero następnego dnia, gdy do pokrzywdzonego 67-latka wezwano załogę karetki pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy. Kobieta nie wymagała hospitalizacji.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Intensywne działania mundurowych doprowadziły także do wytypowania podejrzewanego napastnika, który niedługo potem wpadł w ręce włocławskich stróżów prawa. Policjanci zatrzymali go nocą, gdy przemieszczał się ulicami miasta, a na widok ich odrzucił woreczek z białą substancją. Włocławianin trafił do policyjnego aresztu, a badanie białej substancji wykazało, że była to niewielka ilość amfetaminy- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy w sprawie pozwolił na postawienie w prokuraturze 24-latkowi zarzutu  usiłowania zabójstwa 67-letniego mężczyzny, lekkiego uszkodzenia ciała kobiety i grożenia jej pozbawieniem życia, a ponadto posiadania przez niego środków odurzających. Natomiast sąd po zapoznaniu się z wnioskiem śledczych, zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Najbliższe 3-miesiące 24-letni włocławianin spędzi za kratkami. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji