fbpx
Wiadomości

3-letniego Nikodema, konkubent bił miarką budowlaną, rzucał dzieckiem o różne przedmioty.Matka nie podejmowała żadnych działań w obronie dziecka!

W dniu 31 lipca w Prokuraturze Okręgowej we Włoclawku zapoznano się z materiałem dowodowym w sprawie śmierci 3 -letniego Nikodema, na tej podstawie zostało wszczęte śledztwo w sprawie pozbawienia życia chłopca ze szczególnym okucieństwem.

Dziś tj. 1 sierpnia podczas konferencji  prasowej , która odbyła się w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku , prokurator Justyna Plechowska poinformowała min. o wstępnej sekcji  zwłok chłopca, która została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy oraz o zarzutach wobec obojgu podejrzanych.

Justyna Plechowska: Pawłowi K. w dniu  31 lipca przedstawiono zarzut o to , że w okresie co najmniej od 21 czerwca 2019 roku do 30 lipca 2019 roku, działając umyślnie i  z zamiarem bezpośrednim, chcąc popełnić przestępstwo znęcał się psychicznie i fizycznie nad 3-letnim Nikodemem w ten spoób, że wielokrotnie i  z dużą siłą uderzał go rękoma po całym ciele -w tym po głowie, po brzuchu.Bił chłopca drewnianą miarką budowlaną ,rzucał dzieckiem o różne przedmioty ,nakazywał mu długotrwałe stanie z rękoma uniesionymi do góry ,wyzywał go słowami  wulgarnymi. Nie reagował na prośbę dziecka o zaprzestanie bicia, natomiast jego działanie cechowała intensywność, długotrwałość stosowania przemocy psychicznej i fizycznej ,podejmowanej ze szczególnym okrucieństwem wobec osoby w oczywisty sposób nie poradnej z uwagi na wiek i całkowicie mu podporządkowanej .30 lipca pozbawił go życia działając ze szczególnym okrucieństwem w skutek spowodowanych rozległych obrażeń zewnętrznych, a także wewnętrznych dziecka.

Matce dziecka Agnieszce S. zarzucono natomiast , że w okresie od co najmniej 21 czerwca do 30 lipca działając umyślnie pomimo ciążącego na niej szczególnego prawnego obowiązku opieki nad małoletnim dzieckiem Nikodemem swoim zachowaniem ,nie podejmując żadnych działań w obronie dziecka, ułatwiła swojemu konkubentowi popełnienie przestępstwa.

W dniu 31 lipca wobec obojgu podejrzanych skierowano do Sądu Rejonowego we Włocławku  wnioski o zastosowanie tymczaswoego aresztowania na okres 3 miesiecy.

Kinga Maślanka

 

 

Polecamy

4 komentarze

  1. Zapiera dech w piersiach. Nie ma słów, które mogą wyrazić tragedię małego dziecka i bestialstwo dwojga dorosłych ludzi…

  2. Potwory! Potwory!i jeszcze raz potwory! Konkubent! Juz sama nazwa nie wnosi nic dobrego! A marka mue zrobika nic w obtonie dzieck pewnue z obawy że mlodszy konkubent ją zostawi!! Bestie!

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: