fbpx
Wiadomości

29-latek włamywał się do działek na Rybnicy – został zatrzymany i usłyszał ponad 20 zarzutów!

Włocławscy kryminalni zatrzymali 29-latka odpowiedzialnego za serię włamań do działek. Okazało się, że mężczyzna dokonał również szeregu nieuprawnionych płatności zbliżeniowych przy użyciu znalezionej karty bankomatowej. Włamywaczowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia, a że miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwo, już trafił za kraty.

Policjanci z Włocławka otrzymywali w ostatnim czasie zgłoszenia dotyczące włamań do działek na Rybnicy. Złodziej wchodził do altanek najczęściej po uprzednim wybiciu szyby okiennej, a następnie wynosił ze środka różnego rodzaju elektronarzędzia, drobny sprzęt AGD i RTV.

Sprawy tych włamań analizowali kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, którzy wytypowali jako sprawcę 29-letniego włocławianina. Mężczyzna został przez nich zatrzymany w miniony wtorek (28.02.2023) na terenie miasta.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu ponad 20 zarzutów związanych z dokonanymi przez niego przestępstwami.

Śledczy dalej pracują nad sprawą włamań do działek i ustalają, czy mężczyzna może być odpowiedzialny również za inne kradzieże. Już teraz musi się on liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Po przesłuchaniu 29-latek od razu trafił do więzienia, gdzie wcześniej powinien zgłosić się w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Ponieważ tego nie zrobił, sąd wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego, który wczoraj (01.03.2023) zrealizowali mundurowi.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji