fbpx
Testowy baner
Wiadomości

28 sierpnia 2020 roku we Włocławku rozpoczynają się 96. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.

W zawodach wystartuje 500 najlepszych lekkoatletów w kraju, którzy rywalizować będą w 40 konkurencjach. Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic, Joanna Joźwik, Paweł Fajdek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski czy Piotr Lisek to tylko niektóre z wielkich postaci światowej lekkiej atletyki, które zawitają do Włocławka. 

To największa sportowa impreza w historii miasta i regionu. Areną zmagań będzie stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie na naszym pięknym obiekcie lekkoatleci będą rywalizować o medale. Mam nadzieję, że sportowcy dadzą kibicom we Włocławku wielkie emocjemówi Marek Wojtkowski prezydent miasta i zarazem inicjator organizacji zawodów.

Wszystko bowiem zaczęło się w czerwcu 2016 roku. Wtedy to prezydent zaproponował ówczesnemu prezesowi PZLA Jerzemu Skusze zorganizowanie we Włocławku ważnej imprezy lekkoatletycznej. Propozycja została zgłoszona na posiedzeniu Miejskiej Rady Sportu odbywającym się właśnie w obiekcie stadionu OSiR. Wkrótce za słowami poszły czyny i miasto jeszcze mocniej zaczęło wspierać organizację wydarzeń lekkoatletycznych, w tym Biegu Kujawiaka i włocławskiego półmaratonu.

Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra oraz Ośrodek Sportu Rekreacji nabywały potrzebnego  doświadczenia, przygotowując zawody od rangi miejskiej po  ogólnopolskie. Potwierdzeniem włocławskich możliwości okazały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 20, zorganizowane w czerwcu 2018. W październiku tego samego roku Polski Związek Lekkiej Atletyki oficjalnie ogłosił Włocławek gospodarzem Mistrzostw Polki seniorów, w jak wówczas sądzono, roku olimpijskim.

Włocławski samorząd konsekwentnie wspierał przygotowania, przeznaczając w roku 2020 na organizację mistrzostw rekordową kwotę 300 tys. zł, nie licząc środków finansowych, jakie przekazano na organizację pozostałych imprez lekkoatletycznych w mieście oraz działalność szkoleniową LKS Vectra. Modernizację przeszedł też stadion OSiR, by jak najlepiej sprostać wymaganiom.

Także w okresie obostrzeń związanych z koronawirusem prezydent Marek Wojtkowski, PZLA i LKS Vectra konsekwentnie deklarowali pragnienie organizacji mistrzostw w tym roku we Włocławku. Przesunięto więc nie tylko termin organizacji (pierwotnie zawody miały się odbyć w czerwcu), ale dostosowano też obiekt, by wydarzenie stało się jeszcze bardziej bezpieczne dla zawodników i kibiców.

Zatem już w ten weekend (od piątku 28 sierpnia do niedzieli 30 sierpnia włącznie) możemy być świadkami najważniejszego wydarzenia w lekkiej atletyce i w historii włocławskiego sportu. Zapraszamy więc do kibicowania najlepszym polskim i włocławskim lekkoatletom.  Sprzedaż biletów w cenach 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy) na dzień oraz trzydniowe karnety w cenach 30 i 15 zł trwa na portalu abilet.pl. Na widzów czeka również szereg atrakcji, w tym lekkoatletyczne miasteczko dla dzieci i młodzieży.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji